Jahody na pěstování nakupujte u odborníků

Jahody jsou velmi žádané ovoce nejen pro svou sladkou chuť a konzistenci, ale také pro vysoký obsah vitamínů, které nabízejí. Není proto divu, že stále více zahrádkářů, ale i obyvatel měst, si na svých zahrádkách a balkonech pěstují své vlastní jahody. Pokud se k nim řadíte, neměla by vaší pozornosti ujít nabídka jahodníků od skutečných odborníků. Nejenže poradí s výběrem té správné odrůdy, ale také s tím, jak nejlépe se o plodiny postarat.

Jak známo, jahody jsou významným zdrojem vitamínu C. Jeho obsah, je srovnatelný s obsahem vitamínu C, v citrusových plodech. Jsou také bohatým zdrojem organických kyselin. Konzumace jahod podporuje tvorbu testosteronu, má blahodárný vliv na oběhový systém a podporuje metabolismus. Kromě toho báječně chutnají. Spotřeba jahod se po celém světě počítá v milionech. Jejich původ sahá až do dob pravěku.

Pokud si chcete vypěstovat své vlastní jahody, nespokojte se s málem. Investice do té nejvhodnější odrůdy se vyplatí. Směle do toho. Ovšem možná namítnete, že v dnešní době není návštěva zahradnictví pro vás to pravé. Ostatně ne všechna zahradnictví v dnešní době fungují. Není třeba věšet hlavu. Jahodníky si můžete objednat i na internetu.

Pokud nevíte jak na to, podívejte se na www.zahradnictvikruh.cz. Na této stránce najdete velké množství nejrůznějších druhů jahodníků. Ke každému patří podrobný popis, díky kterému si vybere svou odrůdu opravdu každý. Kromě podrobného popisu zde najdete také detailní postup pro pěstování jednotlivých jahodníků, ale také jakým způsobem sklízet, či skladovat hotové plody.

V nabídce zahradnictví, které mimochodem funguje už od roku 1976, najdete také celou řadu jiných oblíbených druhů rostlin. Kromě zeleniny jsou to také okrasné rostliny, či dřeviny. Podívejte se sami, vybere si opravdu každý.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.