Lícové cihly – způsob, jak přidat krásu a hodnotu vašemu domovu

V dnešní uspěchané době jsou velmi oblíbené bezúdržbové materiály. Lícové cihly
a obkladové pásky prakticky nepotřebují žádnou péči a přesto vydrží krásné navěky.

Pro fasádu vašeho domu, ale také na ploty, zídky, krby nebo např. jako cihlový obklad do interiéru jsou lícové cihly či obkladové pásky ideálním řešením.

Lícové cihly se vyrábějí vypalováním hlíny při velmi vysokých teplotách, díky čemuž je zaručena vysoká pevnost. Mezi další výhody tohoto materiálu bezesporu patří:

  • Odolnost vůči všem povětrnostním vlivům – jsou nejen mrazuvzdorné, ale odolají vodě i velmi vysokým teplotám
  • Stálobarevnost – jelikož při výrobě nejsou používána žádná barviva, odstíny zůstávají po celou životnost zachovány
  • Dlouhodobá životnost
  • Přírodní materiál – jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv chemických přísad, jsou 100 % recyklovatelné a ekologické
  • Estetické hledisko – lícovky jsou moderní, nadčasové a zároveň tradiční a útulné
  • Všestranné použití – jsou vhodné do exteriéru i interiéru a dají se využít jako stavební i dekorativní materiál

Cihlového vzhledu můžete dosáhnout nejen vyzděním z lícovek, ale také pomocí obkladových pásků, tzv. klinkerů. Jedná se o poměrně jednodušší řešení, cihlové pásky se nalepí na připravený povrch a poté vyspárují pomocí speciálních spárovacích malt. Lze je aplikovat např. i na zateplovací systém či dřevostavbu.

A jak cihlovou fasádu udržovat?

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, lícové zdivo nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Na místech, kde hrozí větší zašpinění nebo kde se drží více vlhkosti, můžete aplikovat impregnační nátěr na bázi nanotechnologie. Použitím tohoto přípravku zabráníte usazováním nečistot, ale také vzniku nežádoucích výkvětů, mechů či plísní. Znečištěné plochy pak stačí pouze omýt vodou.

Hledáte materiál pro vydláždění chodníčků, terasy či ostatních ploch kolem vašeho domu?

Dalším bezúdržbovým materiálem, kterým si můžete zkrášlit okolí vašeho domu, je cihelná dlažba. V nabídce je spousty odstínů barev od tradičních cihlových po moderní tmavé barvy, vybírat můžete i z různých rozměrů a povrchových úprav. Záleží tak pouze na vašem vkusu. Vlastnosti jsou stejné jako u lícových cihel a použít ji tak můžete kdekoliv. Pro svoji pevnost je vhodná i např. na parkoviště, chodníky, terasy či zahradní cestičky.

Fotogalerie:

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.