Myslete včas na zimu

Možná se vám nechce uprostřed letních veder na zimu ani pomyslet, ale věřte, že je právě ten nejvyšší čas se nad zimou zamyslet a hlavně popřemýšlet nad vytápěním. Možná v souvislosti s růstem cen energií uvažujete nad změnou způsobu vytápění, možná přemýšlíte nad výměnou kotle, protože ten starý již nevyhovuje. Ale ani pokud se vás tyto dvě úvahy netýkají a se stávajícím vytápěním i kotlem jste spokojeni, nevyhnete se přípravě před blížící se zimou. V drtivé většině případů se totiž musíte postarat o zajištění povinné revize kotle a komína a tedy zajistit návštěvu kominíka a revizního technika. Možná se vám tato povinnost příčí, máte ji za zbytečnou, ale věřte, že tomu tak není.

V komínech mohou zůstat usazeniny, může do něj leccos zapadnout, nemusí být v dobré stavebně technické kondici a neštěstí je na světě. Stejně tak kotel může v průběhu zimy přestat fungovat a zůstat v mrazech bez topení není nic příjemného. Při revizi kotle pak můžete leccos odhalit a napravit, případně kotel vyměnit ještě včas. Velká část požárů rodinných domů ostatně souvisí právě s problémy s komínem či kotlem, resp. spalinovými cestami a věřte, že následky požáru bývají mnohem dražší, nežli platba za revizi. O potížích s pojistným plněním v případě absence revize ani nemluvě.

Kominík ani revizní technik není bohužel frekventovaná profese, a tak je opravdu třeba ho vyhledat včas tak, abyste měli klid před zahájením topné sezóny. Případná výměna kotle taktéž není zcela jednoduchá a vyžaduje přípravu a dostatek času. Zkuste tak ideálně již nyní poptat potřebné služby, ať můžete v zimě zůstat v klidu a především v teple. Pokud nevíte, kde hledat, zkuste systém poptávky na Poptávej.cz. Na jediném místě zcela zdarma a bez závazků poptáte vše, co hledáte. Přiložit můžete jakékoli technické podklady, obrázky, fotografie. Vaše poptávka doputuje kam má, tedy přesně k hledaným odborníkům a vy můžete v klidu domova vybírat nejvhodnější nabídku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.