Český výrobce boří konvence zelených střech

Zelená střecha může v mnoha z nás vzbudit obdiv. Lidé obvykle vědí, jaké má taková střecha přínosy. Chápou, že udržuje vodu v krajině, přispívá k biodiverzitě, ochlazuje krajinu, tepelně izoluje a samozřejmě, že je komplikovaná. Pokládka zelené střechy není úplně legrace, a to se stále bavíme o rovné střeše. Co teprve musíme překonat, pokud chceme mít zelenou střechu ve sklonu na šikmé střeše? To už je pro většinu lidí zcela nepředstavitelné.

 

Ještě donedávna byla zelená střecha velice složitým systémem fólií, odvodňovacích a zadržovacích systémů, který musela provést specializovaná firma. To ale od roku 2021 neplatí. Český výrobce oblíbených plastových střešních krytin vynalezl novinku, která nemá ve světě obdoby. Na trhu se objevila krytina EUREKO GREEN. Zcela jednoduchá střešní krytina, která má důmyslný systém drenáže, zadržování vody a skryté vodní drážky. Výrobek, který v sobě kombinuje jak střešní krytinu, tak nosič extenzivní zelené střechy. GREEN se pokládá jednoduše na latě, jako jiné běžné střešní tašky. Má klasickou skladbu, bez dalších nároků a složitostí. Extrémně jednoduchá a rychlá pokládka, kterou zvládne běžný pokrývač i laik, vám umožní vytvořit zelenou střechu ve sklonu takřka na počkání. Na běžné střešní latě se tak zavěšují jednotlivé tašky s již zapěstovanou vegetací a střecha je tak funkční i krásná ihned po položení.

Opravdu je to tak jednoduché? Kde je ten háček? Žádný háček v tom není! Výrobcem je firma REGRA PLAST spol. s r.o., která sídlí a vyrábí střešní krytiny v Lounech již 22 let a jejich výrobky můžeme spatřit na střechách v celé České republice i v zahraničí. Výrobky EUREKO se vyznačují vysokou kvalitou, dlouhou životností a skvělým designem. A navíc jsou vyráběné z recyklovaného materiálu, takže jsou i šetrné k životnímu prostředí. Posuďte sami, jakým způsobem se usnadnil přístup k zeleným střechám. Bude svět zase o trochu zelenější?

www.eureko.org

Příspěvek byl publikován v rubrice Stavba, Střechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.