Zpříjemněte si pobyt na zimní zahradě, terase nebo v jiném otevřeném prostoru. Pořiďte si infratopení

Máte zimní zahradu nebo terasu a chcete prodloužit dobu, v rámci které zde budete moct trávit pohodové chvíle, aniž by vám byla zima? Nebo patříte mezi majitele restaurace či wellnessu a hledáte řešení pro vaše zákazníky? Vsaďte na speciální infratopidla, která přímo ohřívají osoby a objekty, nikoliv vzduch. Jednou z oblíbených značek jsou přitom i topidla značky Heatscope.

Jak infratopidla fungují?

Infratopidla Heatscope pracují na principu přímého ohřívání osob a objektů bez zbytečného ohřívání vzduchu mezi nimi. Jsou poháněny elektrickou energií a teplo dokáží vyzařovat prakticky okamžitě bez nutnosti zdlouhavého nahřívání.

Účinnost přeměny elektrické energie na teplo dosahuje až 90 %, zbývající část se využívá na osvětlení. Díky tomu tak nedochází k žádným ztrátám způsobeným například prouděním vzduchu. Infratopidla značky Heatscope lze přitom umístit na zeď nebo na strop, a nezabírají proto navíc místo ani na podlaze.

Jaké jsou výhody tohoto způsobu topení?

Infratopení s sebou přináší hned několik výhod. Především poskytuje okamžité teplo bez předehřívání, díky čemuž slibuje i úsporu nákladů oproti klasickému způsobu vytápění. Provoz infratopení je naprosto bezpečný. Zařízení neprodukuje žádné spaliny ani kondenzáty. Topení nespotřebovává kyslík, a vy proto kvůli tomuto topení nemusíte navíc větrat.

Co se údržby týče, nevyžaduje infratopení nic speciálního. Do zařízení není třeba doplňovat palivo a pro samotnou instalaci se nemusíte obracet na žádnou specializovanou firmu. Infratopidlo si totiž dokážete bez problémů nainstalovat sami bez odborné pomoci. Výhodou je také pohodlné ovládání – topení můžete obsluhovat buď manuálně, nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Mezi další přednosti infratopidel značky Heatscope rozhodně patří možnost vertikální i horizontální instalace.

Kde všude lze infratopení využít?

Infratopení najde své uplatnění v nejrůznějších prostorách. Hodí se například jako doplněk na moderní zimní zahrady nebo terasy. Umístit jej můžete také v polootevřených nebo otevřených prostorách u vašeho domu, chaty nebo chalupy.

Tento způsob vytápění však ocení i majitelé restaurací, který jej mohou nainstalovat na předzahrádky a nalákat tak zákazníky na příjemnější posezení. Hodí se také pro provozovatele wellness center, kteří chtějí svým zákazníkům zpříjemnit chvíle odpočinku na venkovní terase v zimní sezóně.

Konkrétně infratopidla Heatscope můžete používat jak ve vnitřních (například koupelny či wellness centra), tak i venkovních prostorách a jedná se proto o poměrně univerzální řešení.

Jaké konkrétní modely Heatscope nabízí?

Společnost Heatscope nabízí svá topidla ve třech základních řadách, a to:

  • Heatscope Pure
  • Heatscope Vision
  • Heatscope SPOT

Heatscope Pure je vybaveno zajímavým zaobleným sklokeramickým krytem. Díky vyklenutí tohoto skla přitom topidlo poskytuje ještě více tepla do vytápěné oblasti. Topidlo navíc nabízí i jedinečný design, a hodí se proto i k použití v luxusních prostorách.

Topidlo Heatscope Vision se kromě perfektního tepelného výkonu vyznačuje také omezeným světelným zářením. Proto se hodí spíše do lokalit, kde by pro vás byla klasická světelná intenzita zbytečně rušivá. Vznikající infrasvětlo je redukováno na minimum především zásluhou sklokeramického krytu.

Heatscope Spot rovněž nabízí skvělý tepelný výkon, který je doprovázen lehce oranžovým decentním osvětlením. Hodí se zejména do větrných prostor nebo v případě, že potřebujete topidlo nainstalovat do větší výšky. Topidla z této řady lze totiž umístit až do výšky 3 metrů.

Topidla Heatscope jsou univerzální a hodí se do moderních interiérů i exteriérů. Nijak totiž nenaruší celkový design prostředí, perfektně fungují a snadno se ovládají. Ať už se proto rozhodnete pro jakýkoliv model, určitě s ním neuděláte chybu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.