Rolovací sítě proti hmyzu fungují jako nenápadný pomocník každého interiéru

Na sítě, jako preventivní zábranu proti létajícímu a lezoucímu hmyzu, si velmi rychle zvyknete. Nemusíte pořizovat žádné pasti, spreje ani lapačky hmyzu, který už k vám vniknul, protože sítě tomu z velké části předejdou. Ještě lépe se zvyká na sítě, které vidíte jen, když vás chrání, jako je tomu u rolovacích sítí. Ve chvíli, kdy je nepotřebujete, je navinete na hřídel uloženou v hliníkovém boxu na rámu okna nebo dveří.

Nejlepší volba

Ze všech typů sítí proti hmyzu jsou ty rolovací nejskladnější a nejméně viditelné. Jak jejich název napovídá, síťovina se horizontálně nebo vertikálně navíjí do boxu, kam ji vedou vodící lišty. Samotné rolování zajišťuje speciální hřídel s pružinou, kterou je možné doplnit o brzdu pro ještě plynulejší chod síťoviny. Vodící i koncová lišta obsahují těsnící kartáčky bránící hmyzu v průlezu dovnitř.

Síť a roleta v jednom

Zajímavou vychytávkou je síť proti hmyzu integrovaná v roletovém boxu. Tuto možnost nabízí výrobce rolovací stínící techniky značky Minirol. Získáte tak ochranu před ostrým sluncem i otravným hmyzem. Rolovací síť je přitom na roletě zcela nezávislá, takže jí můžete použít i ve chvíli, kdy je roleta schovaná v navíjecím boxu.

Pozor na rozdíl mezi rolovací a plisé sítí

Protože typů sítí proti hmyzu je víc, je dobré se v nich hned na začátku zorientovat. Pevné a posuvné sítě do oken a dveří jsou známá klasika, kterou používáme už několik desetiletí. Rolovací a plisé sítě jsou mladší a kompaktnější varianty. V každém případě jde ale o dva rozdílné typy sítí.

Jak už jsme zmiňovali, rolovací sítě se stahují do boxu, přičemž síťovina je hladká a vypnutá. Plisé síť (plisovaná) je vlastně síťovina ve tvaru harmoniky, která se ve vodících profilech skládá do strany. Stejně jako rolovací síť, ani tato nezabírá žádné místo a pokud ji nepoužíváte, nevadí vám ve výhledu. Obě tyto varianty je možné použít jako okenní sítě proti hmyzu nebo dveřní sítě, stačí si jen vybrat.

Pokud vás zajímají možnosti sítí proti hmyzu, ozvěte se přímo odborníkům ze značky Minirol na jejich oficiálním webu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Interiér, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.