Moderní svět podlah představuje novinku na trhu – unikátní rigidní podlahy

Hledáte podlahu, která je vysoce odolná a jen tak ji něco nezničí? Všechno kolem nás prochází modernizací, to se týká i podlah. Rigidní podlahy jsou novou inovací vinylových podlah. Proč jsou tak výjimečné?

Co jsou rigidní podlahy?

Trh minulý rok představil novinku ve světě podlah, jedná se o rigidní podlahy, které jsou výjimečné svým složením – respektive složením rigidního jádra, které je tvořeno kamenivem a vápencem. Jejich povrch je opatřen speciálním nátěrem – synchronizovaným gravírem, který hodnotu podlahy ještě zvyšuje.

Jaké jsou vlastnosti rigidních podlah?

  • Voděodolnost: Jednou z největších výhod těchto podlah je to, že mají zcela nepromokavé jádro. Na rozdíl od tvrdého dřeva je můžete položit do místností, jako jsou prádelny, koupelny, sklepy a kuchyně. Vodotěsná funkce také činí tuto desku stabilnější v prostředích, kde může kolísat vlhkost a teplota.
  • Snadná instalace: Mnoho lidí ocení i fakt, že majitelů domů ocení, že tento typ podlahy si může nainstalovat i úplný laik. Jsou vyrobeny na principu CLICK, takže nepotřebujete ani lepidlo, ani hřebíky.
  • Cena: I když jsou rigidní vinylové podlahy dražší než standardní vinylové podlahy, jsou stále levnější než podlahy z tvrdého dřeva. Navíc díky jejich jednoduché instalaci si podlahu můžete položit sami, čímž ušetříte za profesionální asistenci.
  • Styl: Také rigidní podlahy se vyznačují širokou škálou možností, co se týká dekorů a vzorů. Některé styly podlahových krytin jsou navrženy tak, aby vypadaly přesně jako tvrdé dřevo, dlaždice nebo jiné typy podlah.
  • Komfort: Další významnou vlastností je i to, že tlumí kročejový hluk. Neuslyšíte ani dutý zvuk, který vydává běžná vinylová podlaha. Čím silnější prkno si vyberete, tím pohodlněji se budete pod nohama cítit.
  • Snadná údržba: Nemusíte mít strach, že si podlahu zničíte. Mezi její další pozitivní vlastnosti patří i velmi vysoká odolnost vůči nárazům, skvrnám, poškrábání, loupání a opotřebení. Tento styl podlahy je skvělou volbou pro rušné domácnosti, protože kromě odolnosti jsou i snadné na údržbu.
  • Spáry: Rigidní podlahy se vyznačují i tím, že jsou zcela bez dilatačních spár.

Jak je to s údržbou?

Vinylové podlahy jsou obecně známé svou jednoduchou údržbou. O tento typ podlahy se nemusíte nijak zvlášť starat, můžete je vysávat, zametat a vytírat. Díky jejich speciální úpravě povrchové vrstvy jsou skutečně odolné, tak se nemusíte obávat, že vám změní za pár měsíců vzhled. Pozor si však dejte na agresivní čistící prostředky, které se neshodují s téměř žádnými podlahami.

Kdo rigidní podlahy nabízí?

Mezi přední výrobce patří společnost Gerflor,  která nabízí dvě unikátní řady – Gerflor Designart Home Rigid, která je určena pro použití v domácnosti a je ideální pro rekonstrukce  a vlhké prostory,  nebo Gerflor Designart Traffic Rigid, která je navržena převážně pro komerční prostory, ale můžete ji použít i v domě s do místností s větší zátěží.  Obě tyto kolekce jsou nabízeny ve 12 dekorech dřeva.

Na co si dát při nákupu pozor?

Pokud se chystáte na nákup podlahy, budete si muset ujasnit několik faktorů, které ovlivní výběr. Jak velká prkna chcete – to je však záležitost preference stylu, takže i podle fotografie poznáte, který styl je vám bližší. Dále se zaměřte na tloušťku prken – i tady platí pravidlo, že tlustší prkna mají zvýšenou trvanlivost a stabilitu. Pozor si dejte i na tloušťku opotřebitelné vrstvy, která se pohybuje v rozmezí asi od 0,2 až do 0,7 milimetru. A také se nezapomeňte zeptat na složení jádra prkna, abyste se ujistili, že jde rigidní vinylové podlahy.

Také vás uchvátily rigidní podlahy? My jsme vám v článku představily základní informace týkající se těchto podlah, pokud máte více otázek, doporučujeme se obrátit na renomované podlahové studio, které rigidní podlahy nabízí a konzultovat je s profesionálními odborníky.

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.