3 praktická pojištění majetku, která by si měl sjednat každý

Některá pojištění se vyplatí, jiná jsou naprosto zbytečná. Nabídky pojišťoven praskají ve švech a člověk problematiky neznalý se mezi produkty snadno ztratí. Na první pohled se jeví jako téměř identické, ale v praxi se mohou výrazně lišit… Abychom vám výběr usnadnili, zaměřili jsme se na to, co je skutečně důležité a pro mnoho z vás nepostradatelné. V případě následujících pojištění rozhodně neprohloupíte!

Pojištění domácnosti / nemovitosti

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a jejich příbytcích. Nechceme malovat čerta na zeď, ale stát se může cokoliv – a v momentě, kdy přijdete o střechu nad hlavou, vás pojištění ekonomicky zachrání. Mít pojištěný byt či dům se bezesporu vyplatí, protože v případě jakékoliv škodní události dostanete od pojišťovny adekvátní plnění.

Připojištění prodloužené záruky

Když se má něco pokazit, stane se tak bezprostředně po uplynutí standardní dvouleté záruky. A zatímco porucha mikrovlnné trouby zamrzí, nad nefunkční elektronikou za desítky tisíc vám zbudou oči pro pláč. Naštěstí existuje připojištění prodloužené záruky, díky kterému je zboží chráněno až o tři roky nad rámec zákonné lhůty. Předmětem pojištění mohou být velké domácí spotřebiče, televizory, audio technika, výpočetní technika a mnohé další položky.

Připojištění nahodilého poškození

Když něco poškodíte nedopatřením, záruku neuplatníte. Pokud se vám takové situace stávají podezřele často, neváhejte se sjednáním připojištění nahodilého poškození. Bude se vám hodit třeba v momentě, kdy vám z kapsy přímo na dlažbu vyklouzne zánovní smartphone, za který jste dali minimálně půl výplaty.

U všech uvedených pojištění majetku si ohlídejte smluvní podmínky – některé pojišťovny v nich uvádí nesmyslné výluky, kvůli kterým produkty pozbývají smyslu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Financování bydlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.