Bez zralé úvahy nekupujte ani kuchyňský dře

Sousloví „kuchyňský dřez“ zní možná až příliš všedně a obyčejně, a přitom je zrovna dřez v každé kuchyni velmi důležitý a  vztahuje se k němu spousta úvah, než si vybereme ten, který nám bude vyhovovat.

Za úvahu stojí vedle velikosti také materiál, tvar, barva, zda zvolíme dvojdřez nebo jen dřez s odkapávací plochou či jinou variantu. Ani když máme v kuchyni sebedokonalejší myčku nádobí, neobejdeme se bez dřezu. Jednak není každé nádobí do myčky vhodné, nebo se tam nevejde kvůli velikosti a co chvíli potřebujeme leccos opláchnout včetně rukou, scedit vodu…

Někdo řeší tvar, někdo rozměry a barvu

U dřezu trávíme v kuchyni víc času než u sporáku nebo u pracovní desky, i když se to může zdát neuvěřitelné, protože u něj stojíme dost často i při přípravě jídla.

Při výběru velikosti dřezu se uvádí  délka úhlopříčky. Větší dřez je praktický, protože umožňuje lepší manipulaci s velkým nádobím.

„Když jsme bydleli v paneláku, měla jsem přes dřez praktický kryt. Jednak zakryl odložené nádobí, myčku jsme tehdy neměli, nebo se na něj dalo cokoliv odložit. Bylo to praktické, tak jsem chtěla něco podobného i ve velké   kuchyni v novém domě. Dnes mi dvojdřez zakrývá dřevěná posuvná deska, kterou používám také jako prkénko, které se po použití snadno udržuje, pracovní deska zůstává čistá a navíc ladí s dvířky skříněk. V druhém dřezu je v rohu drátěný košík. Využívám jej k odkapávání omyté zeleniny, nebo do něj dávám po umytí okapat cokoliv je třeba,“ říká Renata Němečková a dodává, že: „Původně jsem si zahrávala s představou, že bude dřez kulatý nebo oválný, ale nakonec se mi klasický tvar zdál přece jen praktičtější a skvěle ladí s hranatými tvary v celé kuchyni.“

Největší výběr dřezů je ve tvaru čtverců a obdélníků, které se liší úhlopříčkou, hloubkou a tím, zda mají ostré či oblé hrany.

Nejen nerez a smalt

Velký zájem je trvale o nerezové dřezy, ale stále častěji se objevují požadavky na glazovanou keramiku a kompozit nebo granit (umělý kámen).  Své výhody má i smalt a plast, pokud je hladký, bez zbytečných drážek, kde se udržují usazeniny, takže jsou takové dřezy náročnější na údržbu.

Při rozhodování při koupi rozhoduje kvalita, barva a cenová dostupnost.

Nerez – U nerezového dřezu je důležité, zda je plech dostatečně silný, aby se případně neprohýbal a pevně v něm držela baterie. Kvalitu zaručují dřezy z ušlechtilé nerezové oceli nebo pochromovaného niklu. Nerez je odolný vůči vysoké teplotě i některým chemikáliím, pokud je vyroben z osvědčeného chromniklu.

Umělý kámen Spíše se setkáváme s označením granit. Složení materiálů není žádným tajemstvím: je to drcený křemen, nebo jiný přírodní minerál, spojený akrylátovou pryskyřicí bez povrchové úpravy. Je to stálý, neporézní materiál, odolný vůči vysoké teplotě až přes dvě stě stupňů.

Levnější variantou umělého kamene je Corian vyrobený z bauxitu spojeného akrylátem. Oba materiály jsou v široké barevné škále.

Přírodní kámen  Na trhu jsou i dřezy z přírodního kamene, u kterých je zaručena dokonalá kvalita i odolnost. Jsou v přírodních barvách.

Glazovaná keramika –  Keramické dřezy  si můžeme vybrat podle barvy naší kuchyně. Jsou pevné a odolné a nenáročné na údržbu. Jedinou nevýhodou je, že mohou oprýsknout nebo prasknout, pokud upustíme do dřezu těžší předmět.

Smalt –  Smaltované dřezy jsou na ústupu zejména kvůli nízké odolnosti vůči mechanickému poškození.

Plast – Cenově nejdostupnější dřezy z plastu patří do kategorie výrobků, které se mohou prodražit, protože mají poměrně nízkou  odolnost, lehce se poškrábou apod.

Korunou dřezu je baterie

Kuchyňské baterie jsou nezbytnou a praktickou součástí každého dřezu a tak jako všechno, i tyto baterie procházejí neustálým vývojem. Vybírat můžeme ze směšovacích baterií s kohoutky, pákových směšovacích, pákových směšovacích s otočným ramenem, sklopných, které se instalují  pod okna, někdo dá přednost otočným nebo bateriím s delší výtokovou trubicí, se sprškou či teleskopické s vysouvací hadicí, které umožňují natočit vodu i mimo dřez, což je velmi praktické.

Na ovládání kohoutků se nic nemění, pokud je baterie páková, je dobré si její ovládání vyzkoušet, osahat si ji, aby nám seděla do ruky, jak se říká, neboť se páky liší tvarem.

Nejvyšší požadavky se kladly vždy na její praktičnost, která spočívala například v pohyblivém rameni, v jeho délce, ovládání kohouty či pákou… Dnes k praktickému hledisku přistupuje ještě estetické, aby současně zapadala do celého interiéru kuchyně.

Nečastější jsou chromové baterie, které se liší svým tvarem, velikostí a ovládáním.

U garnitových dřezů jsou častým doplňkem baterie ze stejného materiálu.

S rostoucí cenou vody se u baterie řeší často také spotřeba vody. K těm, které ušetří spotřebu vody, patří ekokartuše, zejména pak dvoupolohová kartuše: spotřeba vody se šetří tak, že se při průtoku vody  přibrzdí páčka v poloze, kdy je průtok optimální.

„Dopřála jsem si v kuchyni docela luxus,“ říká Renata Němečková s tím, že „má baterii vybavenou senzorem, která spouští vodu bez dotyku, takže ji nikdy neumaže, když má špinavé ruce od vaření a potřebuje pustit vodu. „Chvíli jsem uvažovala o dálkovém ovládání, kdy bych si nastavila teplotu a množství vody a pak bych jen zmáčkla tlačítko, ale to mi připadalo časově náročnější, respektive složitější, než bezdotykové spouštění vody,“ uzavřela Renata Němečková.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kuchyně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.