Máte problém s korozí – máme pro Vás řešení

Belgický nátěrový systém ZINGA již od roku 1981 řeší po celém světě antikorozní ochranu kovů galvanizací zinkem za studena, jednoduše nátěrem nebo nástřikem.

Příčiny a řešení:
Koroze má za následek znehodnocení materiálu. Korozi podléhají nejen kovy, ale i slitiny. Korozi ovlivňuje nejen chemické složení prostředí a druh použitého materiálu. Použitím antikorozního nátěrového systému ZINGA je možné těmto vlivům poškozujícím ocelové konstrukce a ostatní kovové výrobky zabránit.

ZINGA je také určena na opravy již zkorodovaných kovových dílů, pozinkovaných plechů nebo poškozených galvanizovaných,resp. žárově zinkovaných komponentů, kde zesiluje původní vrstvy zinku.

Výhody nátěru ZINGA proti použití barvy nebo žárového zinkování: ZINGA spojuje oba způsoby ochrany, pasivní (jako barva) i aktivní (jako žárové zinkování), kde vrstva zinku funguje jako katodová ochrana. Velkou předností hmoty ZINGA je možnost nátěru na ocelové konstrukce a ostatní kovové díly v terénu bez nutnosti demontáže.

ZINGA nátěr je možné aplikovat na mírně zkorodované části, čímž odpadá složitá povrchová úprava před aplikací. ZINGA je také výborný základní nátěr před finální úpravou jinými nátěrovými hmotami (barvami).

ZINGA nátěr je možné aplikovat celoročně, i ve vlhkém prostředí a mrazu.

Nátěrová hmota ZINGA se aplikuje jednoduše jako barva, štětcem, válečkem nebo stříkáním, ale má ochranný efekt a životnost stejnou jako žárové zinkování. Distribuuje se v plechovkách 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg a 25 kg, bez nutnosti ředění a ve spreji.

Použití:
Nátěr ZINGA je možné použít na ocelové konstrukce, sloupy elektrického vedení, piloty, nosníky, ocelové roury, stavby z vlnitého plechu, okapy, sila, lodě, auto veterány aj. Dále lze nátěr ZINGA aplikovat na konstrukce, které by se tepelnou galvanizací poškodily, pro renovaci a lokální opravy galvanizovaných (žárově zinkovaných) povrchů, pro ochranu míst po sváření nebo broušení.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Stavba, Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.