Od hadru na okna k inovativnímu mopu z mikrovlákna. Jaká byla cesta značky Vileda?

Produkty Vileda díky své kvalitě i dlouhé životnosti výrazně usnadňují kompletní úklid každé domácnosti. Jaké další výhody mají?

Vileda, úspěšná značka s puncem inovace

Historii značky Vileda lemují už desítky let produktových inovací. Ostatně právě ty už na počátku historie předznamenaly směřování celé firmy.

Zakladatel Carl Johann Freudenberg totiž původně podnikal ve zcela jiném odvětví. Jeho firma vyráběla kožené zboží. Hospodářská krize v roce 1929 však přinesla všeobecný nedostatek a bylo tedy potřeba hledat ke kůži alternativu.

Tu nabídl v roce 1936 chemik Carl Ludwig Nottebohm. Přišel totiž s návrhem na postup, který umožnil výrobu syntetické kůže. Současně se tento muž dál soustředěně věnoval oblasti materiálového výzkumu.Výsledkem jeho bádání byla speciální netkaná textilie.

Zrodil se tak první hadr na okna a v roce 1948 i základní kámen dnešní značky Vileda. Ta si mimo jiné původní odkaz uchovala i v názvu, který je odvozen z německého výrazu „wie Leder” neboli „jako kůže“.

Vileda TURBO 3v1 vyčistí všechny podlahy bez námahy

Kromě jména Vileda dál úspěšně navazuje na inovativní přístup svého zakladatele. Pod touto značkou dnes zákazníci mohou proto zakoupit již více než 150 výrobků, které pomohou s každodenním úklidem celého domova.

Patří mezi ně i mop Vileda TURBO 3v1. Tento úklidový pomocník dokáže díky kombinaci hned tří druhů třásní odstranit jedním tahem i odolnou špínu včetně vlasů. S využitím tenkých mikrovláken zvládne eliminovat více než 99 % bakterií, a to bez použití nadbytečné chemie.

Speciální trojúhelníkový tvar zajistí pečlivý úklid také v rozích. Mop je určen na všechny typy tvrdých podlah včetně parket, dlažby či podlahových desek. Vaše podlaha zůstane po jeho použití vždy dokonale čistá a suchá.

K třásňovému mopu náleží i kbelík se šlapacím pedálem. Tento mechanismus šetří námahu při ždímání. Kbelík je lehký, proto vám také usnadní přenášení. K pohodlí při úklidu přispívá nemalou měrou rovněž trojdílná teleskopická tyč s nastavitelnou délkou. Snadné je nejen díky TURBO 3v1 uklízet, ale také můžete jednoduše udržet v čistotě mop samotný. Mycí návlek lze prát i v pračce, a to na teplotu až 60 °C.

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér, Koupelny, Kuchyně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.