Dveře z masivu – klenot vašeho bydlení

Výběr dveří je velmi důležitým rozhodnutím, který výrazně ovlivní finální vzhled a funkčnost vašeho bydlení. K českému prostředí neodmyslitelně patří dřevěný masiv. Jde o nestárnoucí klasiku, která má právem své výsadní postavení i mezi moderními materiály, a to také při výrobě dveří.

Můžete bydlet nebo trávit svůj čas prakticky kdekoliv, ale dveře z dřevěného masivu si najdou své uplatnění všude. Zatímco jiné moderní materiály, ze kterých jsou dveře vyráběny, často jen dřevo napodobují, s přírodním masivem získáte skutečný originál. Masivní dveře jsou jednoduše svou přirozenou krásou nad časové.

Mezi přední české výrobce dveří z masivu patří firma Dveře Hrdinka. Základ sortimentu této firmy tvoří kazetové dveře , které zaujmou především svým designem. Kombinace výplní a dvojskel v sobě nese jak účinnost v podobě perfektních izolačních vlastností, tak účelnost v podobě dostatečné propustnosti světla.

Dřevo je samo o sobě výborným tepelným izolantem. Tuto vlastnost umocňují izolační kazety, které jsou do rámu vchodových kazetových dveří vkládány. Firma Dveře Hrdinka používá dvě výrobní technologie těchto výplní – sendvičově vkládaný polystyren mezi dvě frézované kazety, nebo polyuretanovou pěnu uzavřenou mezi dvěmi hladkými vodovzdornými překližkami. Zatímco první technologie je vhodná pro zákazníky se zalíbením v klasickém designu, výplně z polyuretanové desky směřují spíše k estetické jednoduchosti.

Kazetové dveře slibují dlouhou životnost. Takové dveře nebudete muset za několik sezón vyměnit a při správné údržbě, která není nijak složitá, vydrží kazetové dveře i desítky let. Životnost a kvalitu výrobků firmy Dveře Hrdinka potvrzují zákazníci tím, že i po deseti letech si objednávají další dveře, přičemž původní výrobek zůstává na svém místě.

Za poslední léta se hlásí o svůj návrat také palubkové dveře, které jsou tolik charakteristické právě pro české prostředí. Palubkové dveře skýtají řadu výhod – mezi ně v první řadě patří jejich široké uplatnění. Palubkové dveře jsou samozřejmě primárně určeny pro vnější použití, tedy jako vstupní dveře, a to zejména do chat, chalup, zahradních domků, garáží, sklepů, ale i jako hlavních vchodů do domu. Díky široké škále klasických i moderních designů, které firma Dveře Hrdinka nabízí, není však vyloučeno jejich použití i v interiéru.

Palubkové dveře jsou navíc oproti ostatním druhům dveří relativně levnou variantou. Můžete zapomenout na desítky tisíc korun utracených pouze za dveře. Při výběru palubkových dveří, zárubní a jednoduché sady kování se vejdete do šesti tisíc, což tvoří ve spojení s jejich životností vynikající poměr ceny a kvality. Investice do palubkových dveří se vám rozhodně vyplatí.

Palubkové dveře si v ničem nezadají s těmi kazetovými, co se izolačních vlastností týče. Palubkové dveře mají uvnitř vrstvu polystyrenu (nebo dle přání zákazníka i jiného materiálu), který jejich tepelně izolační vlastnosti umocňuje. Stejně jako kazetové dveře jsou i ty palubkové při výběru některé z prosklených variant osazeny vakuovaným          izolačním dvojsklem zabraňujícím jakýmkoliv tepelným únikům.

Můžete vybírat mezi těmi nejkvalitnějšími materiály, ze kterých se dveře vyrábí, a stejně nenajdete dveře, které by dokázaly to, co ty dřevěné. Pouze dřevěné dveře provoní váš dům, chatu či chalupu nenapodobitelnou vůní. Díky tomu a svému přírodnímu vzhledu dokážou dveře z masivu navodit hřejivou atmosféru a vytvořit kouzlo, které ničím nenahradíte.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.