Originální retro svítidla jako řemeslné dílo

Nejen do chalup a chat, ale také do penzionů, či restaurací pořizujeme stále častěji rustikální osvětlení. Lustr vyrobený z dřevěného kola, kormidla, nebo designově vyladěné kovové světlo jsou prostě originální kousky, které perfektně vylaďují atmosféru interiéru. Takové osvětlení si můžete nechat vyrobit na míru dle vašich představ.

Bydlení v retrostylu je stále populárnější. Lidé si proto vybavují svá obydlí především dřevěnými doplňky a patří sem samozřejmě i vybavení jako jsou lustry. Mít originální rustikální osvětlení je tak žádoucí a v současné době dobře dostupné. Možnosti jsou takřka neomezené, zejména nyní, kdy si můžete takový originální kus nechat vyrobit zcela dle vašich požadavků. Stačí k tomu vlastně jen vymyslet tvar, materiál, ze kterého bude lustr vyroben, případně zavěšení.

A jak tedy postupovat, pokud máte již svou představu? Stačí oslovit specialisty z Osvetleni.com a domluvit si s nimi podrobnosti. Odborníci zváží, zda je vaše představa realizovatelná, případně navrhnou úpravy, které by výrobu vašeho originálního svítidla umožnily. Nakonec dodají finální výkres ke schválení a po odsouhlasení zákazníkem se pouští do výroby. V případě nejoblíbenějších dřevěných kol je dokonce technologie výroby převzata z historických postupů kolařů.

Mnohdy také sériová výroba nestačí. To ostatně potvrzuje i paní Jana Běhůnková, který si nechala vyrobit originální osvětlení v altánu u své chaty: „S manželem jsme chtěli klasické kolo s pěti žárovkami. Nikde jsme ale nesehnali rozměr, který by nám vyhovoval. Nechali jsme si tedy vyrobit lustr na míru a jsme spokojeni.“

Po rustikálních lustrech sahají také zákazníci z řad restauratérů. Dobové osvětlení totiž dokonale pasuje do horských chat, restaurací, či hotelů. A i oni mají svou individuální představu o tom, jak by měl lustr v interiéru vypadat. Osvetleni.com jim v tomto směru vychází vstříc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.