Na stěny s moderními obklady se budete dívat rádi

Pocit pohodlí ve vašem domě zajišťují především živé malby zdí kombinované s vhodnými dekoracemi. Pokud chcete ozdobit váš obývací pokoj či pracovnu, nemusíte však již chodit do obrazárny nebo nakupovat papírové tapety. Designová vlna se totiž přelévá do éry, kdy se dekorativní doménou stávají samotné stavební prvky. A kde jinde s vytvářením atmosféry domova začít než u obkladových kachliček.

Instalace stěnového obložení v sanitárních prostorách a kuchyních má zejména praktickou funkci. Keramické obklady jsou totiž antibakteriální a dobře omyvatelné. Stále více architektů však sahá po tomto modelu i při zařizování obytných prostor. Proč? Jednoduše kvůli fascinujícímu efektu hravých variant stylových obkladů, které si velmi snadno zamilujete.

Myslete ve velkém

Mezi nejpopulárnější obklady do koupelen patří bez debat velkoformátové obklady. Ty se vyrábí v hladkých lesklých variantách tenkostěnných dlaždic, které snadno přilnou ke každému typu povrchů a díky menšímu množství spár chrání koupelnu před bakteriemi a plísní. Zajímavý trend představují také velkoplošné obklady s drobnými vystouplými vzory, které velmi esteticky dekorují koupelnové skříňky, zrcadla nebo jiné zařízení. Spoléhat však nemusíte pouze na keramiku. Náročné zákazníky jistě uspokojí široká nabídka nadstandardních obkladů vyrobených z mramoru či žuly.

Proplujte svým bytem od obýváku až do kuchyně

Podobně jako píseň sirén i 3D obklady svádí své pozorovatele k dotyku. Není se čemu divit. S prostorovým obložením proměníte svůj domov při každém stisknutí vypínače v roztančený sál plný hry světel a stínů. To ale není všechno. Podobně jako všechny moderní obklady, jsou i 3D dlaždice pokládány s minimální tloušťkou spárování, takže vytváří dojem jednolitosti a velmi příjemně působí na všechny lidské smysly. Svůj domov tak můžete zahalit do matného krémového luxusu nebo se nechat unést postmoderním vzhledem rýhovaných, vykreslovaných či kaskádových stěn. 3D obklady však můžete rozdělit také na menší vícebarevné segmenty a ozdobit s nimi stěnové výklenky či chodby.

Velkou kapitolu v obkladových stylech zastupuje série produktů imitujících kámen či dřevo. A to nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Ať už hovoříme o minimalizačních kusech skládaných dřevěných odstínů nebo velkoplošném obložení balkónů, s tímto stylem typem obkladů rozhodně neprohloupíte. Vzhledem k tomu, že je venkovní keramické obložení dimenzováno na vyšší odolnost, nemusíte se obávat ani odlamování nebo opotřebování vlivem střídajících se teplot. Naopak je třeba vyzdvihnout jeho snadnou výhřevnost, která svádí k umístění dlaždic do prostor s krytými bazény či na terasu.

Neumíte si vybrat? Pomůžeme Vám

Při zařízení bytů je usilováno o optimální poměr estetické a praktické funkce jednotlivých prvků. To může být ale náročné, zejména pokud se jedná o přestavbu stávajících prostor limitovaných dispozicemi či staršími použitými styly. Nejlepší proto je, obrátit se přímo na ostřílené odborníky, kteří si hravě poradí nejen se záludnostmi bytových či nebytových staveb, ale také s otázkou správné instalace. Vřele můžeme doporučit zejména showroomy společnosti Keraservis, kde se můžete nechat inspirovat moderními obklady od světových výrobců.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Interiér, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.