Nechte svou nemovitost vydělávat, byť jen tehdy, když nebudete doma

03Pronájem bytu či domu je pro mnoho lidí významným a zároveň pravidelným zdrojem příjmu. Pronajímatelé se dělí do dvou pomyslných skupin, přičemž ta první preferuje „klasiku“ v podobě dlouhodobého pronájmu, a druhá je naopak všemi deseti pro pronájem krátkodobý. Kterou z variant zvolíte vy?

Dlouhodobý kontra krátkodobý pronájem

V případě dlouhodobého čili ročního pronájmu jsou výhody zřejmé. Uzavřete smlouvu a máte na poměrně dlouhou dobu pokoj. O úklid se postará nájemce a na vás bude občasná údržba a případné opravy.

Rozhodnete-li se pro krátkodobý pronájem, budete nuceni bydlení udržovat průběžně. Zároveň vás o spoustu drahocenného času připraví komunikace s hosty a samozřejmě i propagace pronájmu na Airbnb a podobných portálech.

S ohledem na výše uvedené se jeví jako jasná volba „pohodový“ dlouhodobý pronájem. Jenomže roli hrají také finance, a právě v tomto směru vyhrává krátkodobý pronájem bytu na celé čáře. Navíc je vhodný i pro lidi, kteří své nemovitostí využívají i pro vlastní účely – dostupnost pronájmu si určíte sami podle potřeby.

Resumé? Výsledek by mohl být nerozhodný: pro krátkodobý pronájem hraje vyšší výnos, pro dlouhodobý zase méně práce. Jenomže nevýhodu krátkodobého pronájmu můžete snadno eliminovat tím, že veškeré úkony delegujete na externí firmu.

Správa pronájmu bytu vám usnadní život

Společnost Let Me Inn má se správou bytů a domů pro krátkodobý pronájem bohaté zkušenosti a obrací se na ni majitelé nemovitostí, kteří chtějí s rukama založenýma za zády pozorovat, jak jim na účtu přibývají peníze z pronájmu. Odborníci se postarají o komunikaci s hosty, úklid a údržbu, a kromě toho optimalizují ceny na základě poptávky.

Cena správy krátkodobého pronájmu vás v podstatě ani nemusí zajímat, protože díky Let Me Inn stoupne výnos až o polovinu. Více se dozvíte na www.letmeinn.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Financování bydlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.