Zkušená projekční kancelář vám nabídne víc než jen hotový projekt

Ušetřete si starosti se stavbou a vyberte si takovou projekční kancelář, která vám pomůže i s dalšími problém. Pokud se Češi rozhodnou stavět, stále mají v oblibě realizovat hotové projekty domů z katalogů. Je to jednoduché řešení a komunikace s projekčními kancelářemi se tak zužuje jenom na koupu projektu.

Přitom zkušená projekční kancelář by toho měla umět mnohem více než jen kreslit katalogové projekty. Výjimkou by nemělo být navrhnutí a vytvoření projektu na míru nebo poskytování odborných doplňkových služeb, které usnadní investorovi celý přípravný i stavební proces. Pokud chcete mít také vy co nejméně starostí, věnujte výběru projekční kanceláře dostatek času.

Kvalita projektu

Vzhled domu a rozložení místností je sice důležitým ukazatelem při výběru, ale pokud bude celý projekt nekvalitní, může vám být jeho vzhled ukradený. Proto je důležité si před uzavřením smlouvy s projekční kanceláří zjistit potřebné reference, případně se zeptat nějakého odborníka, zda je projekt vhodný na stavbu. Pokud by projekční kancelář nabízela projekt, který by byl vhodný jenom na stavební povolení, nemuselo by to na kvalitní stavbu stačit a mohlo by vám to způsobit řadu problémů, které celkovou cenu stavby navýší. Pokud tak chcete na domě ušetřit, raději zvolte projekt od zkušené projekční kanceláře.

Bezproblémová komunikace

Dalším požadavkem, který byste měli na projekční kancelář mít, je samozřejmostí také dobrá komunikace s projektanty a jinými zástupci projekční kanceláře. Při komunikaci mailem nebo telefonicky, nejlépe však osobně, hned poznáte, jak je daná firma schopná pochopit vaše potřeby a přizpůsobit se jim.

S lidmi, s kterými si rozumíte, se vám bude lépe spolupracovat. Proto je vždy lepší komunikovat hned s několika projekčními kancelářemi najednou, abyste mohli posoudit, s kým se vám nejlépe jedná.

Odborné poradenství

Pokud chcete mít vše potřebné vyřešeno na jednom místě, vyberte si takovou kancelář, která vám dokáže poskytnou další – nadstandardní služby. Ty jsou placené, ale výhodné, pokud nemáte moc času a nejste odborníkem ve stavebnictví.

Zajímavou službou je inženýring, díky kterému projekční kancelář za vás vyřídí stavební povolení a jinou komunikaci s úřady. Další službou je nezávislý stavební dozor, aby stavebník postupoval přesně podle projektu. Zkušená projekční kancelář je vám však schopná například vyhotovit také rozpočet na stavbu nebo profesionálně posoudit cenové nabídky od oslovených stavebních firem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekty bytů, Projekty domů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.