Pokládka podlahy za dvě hodiny? S anhydritem žádný problém

V poslední době stoupá popularita takzvaných anhydritových podlah. Jejich výhodou je vysoká rovinatost, výborná tepelná vodivost a rychlost pokládky. Vytváří tak podklad pro všechny finální povrchy.

K vytvoření hrubé podlahy můžete využít kromě betonu také anhydritový materiál. Na rozdíl od betonu má však samonivelační účinky. Kromě toho má minimální roztažnost a tudíž není potřeba armovat s vysokým přenosem tepla.

Výborná tepelná vodivost

Tyto údaje však nejsou jedinými plusy anhydritu. Pokud budete dávat do podlahy vytápění, ušetříte až 30 procent nákladů na vytápění. Anhydrit má totiž výbornou tepelnou vodivost.

Bleskurychlá pokládka

Rychlost, s jakou lze pokládku podlahy provádět, je přitom velmi  vysoká. 1000 m2 lze položit už za jeden den. To znamená, že rodinný dům o velikosti 150 – 200 m2 lze anhydritovou podlahou ošetřit už za 2 – 3 hodiny. Jedná se přitom o podklad vhodný na jakýkoliv finální povrch, včetně vinylu. Po aplikaci vytváří rovnou plochu. Rovinatost je okolo desetiny centimetru.

Anhydrit lze aplikovat na sdružené podlahy, či podlahy v oddělovací vrstvě a vytápěné podlahy. Jednotlivé místnosti, či topné okruhy není třeba dilatovat.

Kde objednat?

A kde se na anhydritovou podlahu doptat? Nejlépe u odborníků na www.ddstavby.cz. Tato firma se specializuje na aplikaci anhydritových potěrů českých výrobců a má za sebou stovky realizací. Kromě pokládky provádí veškerou přípravnou práci spojenou s aplikací anhydritové podlahy tj. zaměření, konzultace na stavbě, pokládku izolací (případný podsyp a vyrovnání izolací), pokládku separační folie, dilatačních mirelonových pásů atd. Proměření stavby před realizací je přitom zcela zdarma.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dřevostavby, Dům a byt, Interiér, Koupelny, Kuchyně, Ložnice, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.