Vybavte se na práci na zahradě

Praktická a odolná vesta BUSHMAN FARGO nabízí propracovaný systém kapes, do kterých schováte vše, co musíte mít při práci na zahradě po ruce.

Údržba zahrady vyžaduje mnoho našeho času a energie. Nejde přitom jen o trávník, zahradní domek, zastřihování stromů. Vybavte se na zahradu tak, aby vás nepřekvapila žádná situace. Je to lepší, než narychlo shánět nové věci v nedělním odpoledni. A týká se vás to ať už patříte mezi ty, kteří na zahradě donosí staré oblečení, nebo rádi investujete do kvalitního a pohodlného vybavení.

Boty do roboty

Předně je to kvalitní obuv. Hodí se především nepromokavé boty, holínky, nebo boty s vyšší podešvou, protože se často pohybujeme v mokrém prostředí a v různě vysoké trávě. Důležité je, aby tato obuv nebyla tuhá, ale poddajná a abyste se v ní cítili dobře. Stejné obutí budete potřebovat třeba při sekání trávy. Naopak pro šplhání po stromech lze doporučit spíše nízké boty s pevnou podrážkou.

Rukavice do práce

Prakticky k jakékoliv práci na zahradě potřebujete rukavice. Je dobré mít připraveno několik párů, protože je velmi snadno roztrháte. Prodávají se také speciální pracovní rukavice do mrazu, které oceníte především v tuhých zimách. Pro práci s vodou je zase vhodné koupit rukavice gumové.

Chraňte oči

Při sekání trávníku, řezání dřeva a dalších činnostech, při kterých hrozí poškození očí a obličeje je vhodné mít plexisklový štít, který vás ochrání. Pro některé specifické práce je samozřejmě zapotřebí speciálních pomůcek (sváření, práce s kovem…).

Šaty dělaj člověka

Pracovní boty je potřeba volit opravdu pečlivě. Měly by být pohodlné a měly by něco vydržet.

Možná patříte k těm, kteří si na zahradu berou „staré hadry“ na donošení. Není to ale úplně ideální volba. Oblečení, které budete mít na zahradě by mělo být praktické a pohodlné. Myslete například na systém kapes, který by měl být propracovaný, abyste sem schovali všechny nezbytnosti.

Kalhoty by měly být zpevněné v kolenou a v sedací části. To jsou místa, která jsou při práci namáhána nejvíce. Oblečeín, které těmto požadavkům vyhovují, vyrábí například Bushman.

Co dál?

Na zahradu se bude také hodit celá řada drobností. Především věci, které vás ochrání před deštěm a sluncem. Patří sem klobouky, kšiltovky, případně pracovní brýle. Určitě přijdete i na další doplňky, kterými byste měli být vybaveni. Nepodceňujte náhody a náhlé situace. Buďte raději připraveni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.