Sprchový box: kdo ho zaručeně ocení a proč ho nevybírat podle ceny

Plánujete rekonstrukci již využívané koupelny, nebo vás čeká zařizování úplně nové koupelny v novém domě? Potom jistě řešíte otázku, zda si pořídit vanu nebo sprchu. A jakmile toto dilema vyřešíte, bezpochyby přijde další – pořídit si sprchový kout, nebo dát přednost sprchovému boxu? Víte, v čem je rozdíl a kdy je která z těchto variant vhodnější? V následujících řádcích vám vše objasníme.

Ač by se na první pohled mohlo zdát, například z fotografií, že sprchový box a kout je jedno a to samé, rozhodně tomu tak není. Společné kouzlo tkví v úspoře místa a zajištění různé míry soukromí při sprchování. V dalších parametrech a vlastnostech se však tato dvě řešení podstatně liší.

Sprchový box vs. kout – v čem je rozdíl?

Sprchové kouty jsou klasickým řešením pro koupelny, které chceme jednou vybudovat či zrekonstruovat a dále se jimi nezabývat. V drtivé většině případů je jejich součástí vanička – bez ní bychom mohli po každém sprchování dlouho vytírat. Ta bývá v ideálních případech zazděná a obložená dlažbou.

K vaničce pochopitelně patří zástěna vyrobená z plastu či bezpečnostního skla s různou průsvitností. Zadní část koutu tvoří zeď s dlaždicemi, kterou si musíte „zajistit sami“ – od ní musíte začít sprchový kout budovat. Před obložením je navíc důležitá i důkladná hydroizolace zdi (případně podlahy) což často není levná záležitost.

Toto řešení je vhodné pro všechny, kteří už nechtějí koupelnu v budoucnu předělávat, jde o trvalé řešení bez možnosti manipulace.

Oproti tomu sprchové boxy můžeme chápat i jako řešení dočasné nebo vhodné pro ty, kteří nechtějí kvůli vybudování sprchy dlouze zdít a pak i obkládat. Sprchový box je kompletní soustava – sestává jak z vaničky a zástěny, tak ze zadní stěny. S boxem se dá relativně snadno manipulovat, může být tedy provizorním i stálým řešením. Kromě toho si můžeme rovnou vybrat sprchový box klasický nebo masážní. A to už je jiná úroveň sprchování…

Jak je to s cenou sprchového boxu? Dobře může sloužit i levnější

Žijete s dojmem, že sprchové boxy jsou drahé a že ty levnější vám nemohou prokazovat dlouhou a dobrou službu? Pak jste na omylu, z něhož vás ihned vyvedeme. Je samozřejmé, že za lepší a lepší vychytávky si člověk musí připlatit, ale i takový levný sprchový box vám může dělat radost.

Sprchové boxy mají už v základní výbavě sedátko a sprchu na posuvném jezdci. K výbavě často patří například také multifunkční ruční sprcha, baterie, polička, madla a další. Zástěna je i v základním provedení vyráběna z bezpečnostního tvrzeného skla, které mimo jiné působí velmi elegantně a moderně.

Vybírejte vždy podle svých preferencí

Nelze jednoznačně říci, zda je lepší sprchový box nebo kout. Vždy je nutné zvážit, jak budete sprchu používat, zda ji budujete jen jednou, nebo budete chtít v budoucnu ještě rekonstruovat a s místem na sprchování hýbat. Nejprve si tedy v tomto udělejte jasno a poté se pusťte do výběru. Přejeme vám při něm šťastnou ruku.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Koupelny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.