Látkové rolety do moderního i klasického bydlení

Kromě tradičních závěsů či žaluzií se nám nabízí i další možnosti, jak vytvořit stín v obytném prostoru a zároveň do něj vnést prvky designu. Oblíbeným řešením jsou látkové rolety. Zažitým předsudkem je to, že se hodí pouze do moderního interiéru, který je chladný a strohý. Opak je však pravdou. Tento typ rolet má čistý design i vzor. Není však pravdou, že je to pravidlo. Jednobarevné látky, lze nahradit vzory, které se hodí do skutečně každého interiéru a nahrazují tak nic neříkající žaluzie, které navíc nemají krycí a ochranné účinky natolik silné jako rolety.

Tento typ ochrany před sluncem je snadný na údržbu, instalaci i manipulaci. Plní navíc několik funkcí, které v běžném interiéru zastává množství jiných doplňků. Jsou jimi žaluzie, závěsy a záclony. Vhodnou barevnou kombinací či výběrem vzoru a velikostí látkových rolet získáte všechny tři funkce v jednom a za jedny peníze. Stažené rolety plní funkci žaluzií přes den a závěsů přes noc a po vytažení jsou mnohem elegantnější než záclony. Jejich údržba je nenáročná, a tudíž jsou i praktické.
Často se zapomíná na funkci, která se stala oblíbenou až v posledních několika letech, a to ochrana před zvědavými pohledy ze sousedství. Soukromí je již dnes chápáno trochu jinak, než tomu bylo před několika málo lety a každý z nás si ho silně ochraňuje. Skloubení ochrany soukromí a příjemného interiéru není snadným úkolem, naštěstí ho rolety lehce zvládnou a díky nim si po jejich stažení nepřipadáte jak v krabici o čtyřech stěnách, ale v příjemném interiéru. Je to způsobeno především tím, že rolety nezakrývají skleněný prostor v okně, jak to dělají například žaluzie, naopak se jedná o doplněk, který oknu dodává vkusný a elegantní design.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dřevostavby, Dům a byt, Interiér, Kuchyně, Ložnice, Mobilní domy, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.