Ekonomický, estetický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Společnost MINIB a.s. patři k předním evropským výrobcům konvektorů. Specialisté na vytápění konvektory v současné době exportují své výrobky do Evropy, Asie, Austrálie i Ameriky.

Co je konvektor a jaké jsou jeho přednosti ve srovnání s radiátory?

Konvektor je otopné těleso, které přináší významnou úsporu energie díky nízké spotřebě vody, velkou dynamiku vytápění, rovnoměrnější rozprostření tepla, případně chladu (u konvektorů které jsou určeny také k dochlazování), úspora místa a má moderní design. Vytápění konvektory se navíc dokáže přizpůsobit zcela individuálním potřebám jednotlivých zákazníků. Výhodou oproti radiátorům je variabilita těchto produktů ať jde o šířku, výšku umístění a výkon. Ve specifických interiérech je možno zhotovit konvektory ve tvaru pravého úhle, nebo úhlové provedení.

Jaké jsou unikátní konvektory MINIB?

Jedničku na světovém trhu je podlahový konvektor T50, který má výšku pouhých 50 mm, a přesto dosahuje vysokého topného výkonu díky nucené konvekci. Je to rychle reagující otopné těleso, které má i snadné ovládání a je vhodný do interiérů, které kladou vysoké nároky na co nejnižší zástavbovou výšku. Jeho délku je možno přizpůsobit požadovanému výkonu a možnostem prostoru. V případě úzkého prostoru je možno použít neužší podlahový konvektor s ventilátorem, který je pouhých 106 mm široký a má konstrukční výšku 125 mm s vysokým tepelným výkonem.

Další speciální druhy konvektorů je možné použít i do interiérů s bazénem. Soklové konvektory lze zabudovat nejen do kuchyňských linek, ale i do  soklů  koupelen, předsíňových skříněk a jiných podobných prostor.

Zvláštní kapitolou jsou jednookruhové nebo dvouokruhové podlahové konvektory pro topení a dochlazování. Zatímco u jednookruhového konvektoru můžete buď topit, nebo chladit. Dvouokruhového zapojení je možné chladící i topný okruh použít zcela odděleně. Vytápění konvektory s tímto systémem je stále žádanější.

Výtápění konvektory PTG

Mimořádné a unikátní je vytápění konvektory typu PTG. Jde o konvektor vybavený termoelektrickým generátorem bez nutnosti přívodu elektrické energie. Za tento výrobek obdržela společnost  MINIB Hlavní cenu v  7. ročníku celostátní soutěže nejlepších stavebních výrobků a technologií – Výrobek roku 2013

Velmi zajímavý pro architekty, projektanty, ale i pro koncové zákazníky je designový konvektor. Jedná se opět o jedinečné otopné těleso, které je zcela přizpůsobené individuálnímu přání zákazníka s ohledem na jedinečnost jeho interiéru. Designový konvektor spojuje výhody konvekce a radiace, Kromě své výborné topící funkce umocňuje design celkového prostoru. Pohledová deska může být z různých materiálů, například granitu, kompozitu nebo ze skla. Je možno nabídnout tři druhy různě barevného granitu, kompozit se zcela individuálním a originálním motivem dle potřeb klienta.

Na závěr je nutno zdůraznit, že významná je i kvalita materiálů, která poskytuje desetiletou záruku jak na vany konvektorů, tak na výměníky.

Více informací o vytápění konvektory naleznete na www.minib.cz.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dřevostavby, Dům a byt, Interiér, Koupelny, Kuchyně, Ložnice, Mobilní domy, Stavba, Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.