Rolety jako jasná volba na okna?

Vymyslet na rodinném domě ten správný způsob stínění nemusí být snadné. Nabízí se tolik možných řešení. Od klasických interiérových prvků, jako jsou žaluzie, závěsy nebo interiérové rolety až po venkovní řešení.

U vnitřních stínicích prvků je potřeba si uvědomit, že dotvářejí prostor místností. U žaluzií se proto může volit z různých barevných odstínů, u závěsů z různých látek s různou intenzitou prostupu světla, barev a vzorů a u zatemňovacích rolet také z různých odstínů a typů rolet.

Klasické rolety s horním vysouváním jsou dobře známé. Moderní trendy jim ale propůjčily nespočet barevných provedení, vzorů a samozřejmě také různé materiály, z nich lze vybírat, od přírodních, režných materiálů, které spíše jen lomí a změkčují světlo až po zcela nepropustné materiály k dokonalému zatemnění. Kromě toho jsou ale k dostání i jiné typy vnitřních rolet, jako jsou moderní Twintex rolety fungující na docela jiném principu. Jedná se vlastně o dvouvrstvé rolety ze střídavě plných barevných a průsvitných látkových pruhů, jejichž krytím nebo střídáním se dá zatáhnout nebo odtemnit. Samozřejmostí je také možnost kompletního vysunutí rolet do horní polohy.

Zatemnění oken zvenku

Výhodou zatemňovacích prostředků, které se montují zvenčí domu, je fakt, že mnohem lépe a dokonaleji zakryjí okna a mohou tak v létě zabránit přehřívání interiéru. Venkovní rolety se navíc dají instalovat do roletového překladu Heluz, s kterým pouzdra rolet budou šikovně schovaná pod omítkou a nebudou kazit celkový vzhled domu. U venkovních rolet se pak ovládání může řešit dvěma způsoby, buď manuálně, nebo elektricky ovladačem. Kromě toho ale většina venkovních rolet také v zimě v zataženém stavu pomůže snížit náklady na topení, protože fungují jako další zateplení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dřevostavby, Dům a byt, Interiér, Koupelny, Kuchyně, Ložnice, Mobilní domy, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.