O nás

Vážení a milí čtenáři,vítáme Vás nad stránkami internetového magazínu Stavbabydleni.cz na stejnojmenném webu. Opět Vám nabízíme informace a zkušenosti ostatních čtenářů se stavbami, bydlením, zahradami i financemi, kteří se o ně s námi podělili, a věříme, že Vás budou zajímat.

Právě jsme dospěli do poloviny letošního roku, kdy nad naší zeměpisnou šířkou převzalo vládu léto, krásné období změn a inspirací, ale také čas dovolených a prázdnin, kdy přece jen zbývá více času na sladké nicnedělání. I když na druhou stranu mnozí z nás věnují toto období zmíněným změnám a pouštějí se do malování bytů, rekonstrukcí a přestaveb, změn interiérů, ale i do nových staveb a budování zahrad. Právě zahrady vyžadují v létě spoustu práce, protože všudypřítomný plevel nemá žádné prázdniny a rozrůstá se rychlostí sobě vlastní, v podstatě je takovým zahradním perpetuum mobile a ani moderní chemie na něj někdy nestačí.

Také už si pochutnáváme na plodech naší práce, ať už méně náročné, tím mám na mysli třeba skvělé třešně, které dozrají, aniž bychom pro to zas tak moc udělali, nebo třeba rybíz, o kterém platí totéž, ale o to více práce pak vyžaduje jejich zpracování. Také už sklízíme jahody a zeleninu, jejichž pěstování také potřebuje nemalý podíl naší práce, do které nás ale nikdo nenutí, jen my sami. Nebyl by přece problém zrušit záhony a zasít trávu… Jenomže ruku na srdce, i když si občas postěžujeme, jak nás od práce na zahradě bolejí záda, nebo že toho máme dost, to nekonečné lopocení nám pak vynahradí chuť vlastních výpěstků a radost z kvetoucích keřů a květin.

V mnohých z nás uzraje se stoupající rtutí teploměru rozhodování, zda si pořídit bazén, o kterém už několik let uvažujeme, nebo ještě počkat. Když mě ráno probudila v informaci o počasí zpráva, že rtuť teploměru vystoupá k šestatřiceti stupňům, bylo mi jasné, že u nás bude brzy počet bazénů opět vyšší nejen v zahradách, ale i v projektech nových domů, jejichž součástí bude vnitřní bazén. Jen aby se nestaly jenom jakousi součástí našeho bydlení podobně jako rotoped, na který se po čase dobře odkládají svršky. Znám několik lidí, kteří sice bazén mají, ale už jej přestali napouštět, když děti odrostly a jim se vyplatí dojít si pořádně zaplavat do velkého bazénu a když je vedro, dát si osvěžující sprchu a pak uvítat partu přátel, s kterými si domluvili stále oblíbenější grilování, které je alespoň na chvíli vzdálí od každodenních starostí a zpráv z politické scény, které nám dokážou pokazit i zasloužené chvíle odpočinku.

Hoďme je ale za hlavu, léto budiž pochváleno, tak ať se Vám vydaří a přispěje k tomu i čtení magazínu Stavbabydleni.cz.

To Vám za redakční tým přeje

Eva Fišerová

redakce@stavbabydleni.cz