Nechte si vyčistit fasádu – bude vypadat jako nová!

Pokud je vám při pohledu na svůj dům smutno, protože vypadá, jako kdyby se o něj nikdo nestaral minimálně třicet let, hlavu vzhůru! Vaše bydlení může opět zářit sytými barvami. Fasádu lze vyčistit tak, aby se jí vrátila původní barva i vlastnosti.

Majitelé nemovitostí většinou podceňují význam pravidelné údržby fasády. Čištění však není snadné, neboť jde o poměrně velkou plochu, a navíc často není možné odstranit nečistoty běžnými čisticími prostředky. Neodborný a nešetrný zásah může fasádě spíše uškodit – hrozí totiž narušení izolačních vlastností.

Jak na správné čištění fasády?

Jak by mělo mytí fasády probíhat, abyste byli s výsledkem spokojeni? V prvé řadě byste měli specifikovat problém. Tedy důvod, proč chcete fasádu vyčistit a jakých nečistot se budete muset zbavit. S tím vám může pomoct odborník, který má s čištěním povrchů bohaté zkušenosti. Dostaví se k vám domů a doporučí optimální postup na základě stupně znečištění

Jakmile budou zřejmé důvody a metoda čištění, můžete se pustit do práce. Připravte se však na to, že v případě silně znečištěné fasády nedosáhnete 100% výsledku bez pomoci odborníků. Ti disponují výkonnou a přitom šetrnou technikou a vědí, jaké čisticí prostředky na fasádu odstraní nečistoty co nejefektivněji.

Obrátíte-li se na specializovanou firmu, ušetříte spoustu času a vyhnete se případné práci na lešení. Profesionálové si poradí s nečistotami organického i anorganického původu. Zbaví vaší fasádu prachu, smogu, ale také mechu, plísně, lišejníků apod.

Jak často by mělo čištění fasády probíhat?

Odborníci se shodují na tom, že pravidelné čištění fasády by mělo probíhat v intervalech 5 až 8 let (v závislosti na stupni znečištění). Častější údržbu vyžadují domy se zateplenou fasádou. Přítomnost nečistot může výrazně ovlivnit původní vlastnosti materiálu a přispět ke zkrácení životnosti.

Chcete se dozvědět více? Informace o tom, jak vyčistit fasádu, najdete na www.ars.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.