Rekonstrukce klepe na dveře? Začněte plánováním a pozvěte ji dál

Stavební úpravy domácnosti snad každý odkládá, dokud to jde. Jako v každém projektu si žádá nejvíc úsilí odhodlání k rozhodnému kroku a začátek plánování. Přestaňte prokrastinovat a následujte tři kroky, které vás provedou plánováním rekonstrukce.

Rozpočet je základ

Ze všeho nejdříve si stanovte finanční strop, který za žádných okolností nechcete překročit. A z této částky ještě část ukrojte. Vznikne vám tak rezerva, do které bude možné sáhnout, například z důvodu komplikací. Se vzniklým rozpočtem už můžete pracovat dále. Ideálně si rozdělte do jednotlivých položek, které si opět zastropujte jednotlivými částkami. Sice se může realita lišit, ale budete mít do začátku dobrý přehled i v průběhu stavby.

Inspirace na každém kroku

Máte jasnou představu, jak by výsledek rekonstrukce měl vypadat? Pokud ne, nezoufejte. Stačí trochu pogooglovat, projít webové stránky o bydlení, instagram, pinterest a nakoupit pár „bydlících“ časopisů. Pořád si nejste jisti? Zkuste interiérového architekta. Vytvoří vám plán, vyřeší rozložení nábytku nebo dekorací a ještě poradí s materiály.

Stavební firma ze sousedství

Poslední krok už většina lidí stráví hledáním vhodné stavební firmy nebo řemeslníků. Abyste nad tím nestrávili mládí, máme pro vás chytrý tip, na který jsou potřeba zhruba tři minuty. Jen tolik budete potřebovat k vyplnění poptávkového formuláře na stránkách Poptávej.cz. Nezapomeňte uvést svou lokalitu. Vaše poptávka se totiž dostane k firmám a odborníkům z vašeho okolí, což během rekonstrukce určitě oceníte. Každý nabízející vám zašle do emailu konkrétní návrh ceny. A vy už si vyberete jen tu nejlepší nabídku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.