Plastová nebo špaletová okna?

Plastová okna jsou dnes velmi oblíbená a nabízejí celou řadu výhod, kterým lze jen těžko odolat. Jsou ale objekty, do kterých plastová okna zkrátka nepatří. Do budov historického rázu nebo na „chalupu u lesa“ sednou jednoznačně klasická špaletová okna. Okna se špaletami, které najdete v tom kouzelném prostoru mezi křídly oken, vnášejí do bydlení nejen příjemný pocit, komfort, ale i řadu skvělých vlastností. Špaletová okna výborně izolují hluk a významně eliminují prašnost, a navíc při správné údržbě mají úžasnou životnost, vydrží vám až 100 let.

Doby, kdy špaletová okna přišla na hříšné peníze, jsou pryč

Špaletová okna byla ještě donedávna výsadou truhlářů a vyráběla se výhradně na zakázku. Od toho se odvíjela i jejich vyšší cena. Dnes je již všechno jinak. Ke slovu přicházejí nové technologie a tak na svět přišla nová generace špaletových oken. Moderní špaletová okna se nyní vyrábějí ve velkém, stejně tak, jako dřevěná eurookna, termookna či plastová okna. Moderní špaletová okna vedle vynikajících antihlukových vlastností, (při použití speciálních akustických skel) mají i skvělé tepelné vlastnosti. Zkrátka dvě okna jsou dvě okna.

Kdo v České republice umí vyrobit kvalitní špaletová okna?

Obraťte se na společnost Oknoplastik. Špaletová okna vyrábějí z borových nebo smrkových profilů, a to v klasickém nebo rustikálním designu, s volitelnou stavební hloubkou. Smrková okna jsou lehčí a pružnější, naopak borovice, díky většímu množství pryskyřice, dává oknům větší odolnost proti povětrnostním vlivům. Špaletová okna Oknoplastik jsou zasklívána

kvalitními izolačními dvojskly s plastovým distančním rámečkem. Tato konstrukce garantuje, že v místnosti nikdy nebude zima či profukovat vítr, tak jak to známe v případě použití klasických „špaleťáků“. Další výhodou, jež přinášejí moderní špaletová okna Oknoplastik, je možnost, nastavit si optimální přítlak oken, který zajišťuje speciální seřiditelné kování. Okna Oknoplastik si může objednat v řadě barev a s doplňky, jež vkusně dokreslí design vašeho domu či bytu.

Objevte krásu moderních špaletových oken Oknoplastik. Proklikejte se na jejich stránky, najdete zde vedle kompletní nabídky oken a dveří i cenovou kalkulačku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.