Optimální ochrana radiátorů proti korozi

Je-li radiátor vystaven zvýšené vlhkosti, je standardní povrchová úprava radiátorů podle normy DIN 55 900 často nedostatečná. Ne vždy je zapotřebí náročného a nákladného žárového zinkování. Kermi, specialista v oblasti topné a sanitární techniky pro prostorové klima a sprchové kouty, vyvinula antikorozní vysoce účinnou ochrannou vrstvu pro otopná tělesa.

Nové povlakování chrání otopná tělesa spolehlivě před korozí v oblastech, kde jsou radiátory vystavěny zvýšené vlhkosti vzduchu a mokra, např. v koupelnách vedle vany a nad ní, ve wellness oblastech v blízkosti sprchových koutů. Antikorozní ochranná vrstva Kermi je také vhodná do místností, kde dochází k plošnému rozstřiku vody, jsou to místnosti, jako jsou např. umývárny nebo šatny průmyslových zařízení. Právě v těchto oblastech jsou kromě antikorozní ochrany kladeny také zvláštní požadavky na vzhled a haptiku radiátorů. Antikorozní ochranná vrstva Kermi zde nabízí nejen levnější, ale také opticky atraktivnější alternativu ke klasickému žárovému pozinkování.

Antikorozní ochranná vrstva je optimální pro oblasti, ve kterých je zvýšená ochrana proti vlhkosti a mokru. Ochranná vrstva je zvláště odolná. Lak lze volit v libovolném barevném odstínu. K dostání je povrchová vrstva pro kompletní sortiment radiátorů Kermi.

Vysoká optická a haptická kvalita

Antikorozní ochranná vrstva je nanesena přímo na radiátor a následně zušlechtěna vysoce kvalitním práškovým lakem, který lze dodat v libovolné barvě. Ochranná vrstva proti korozi je díky tomu skryta pod lakem povrchové úpravy. Takto zůstane optická a hmatová kvalita Kermi radiátorů zachována.

Veškeré Kermi produkty, desková otopná tělesa, designové radiátory, topné stěny a konvektory jsou k dostání s antikorozní ochrannou vrstvou.

Kromě antikorozní ochranné vrstvy je k dispozici také obvyklé žárové zinkování do místností s agresivní nebo velmi vlhkým ovzduším jako například v saunách, bazénech nebo místnostech, ve kterých se používá k mokrému čištění vysokotlaký čistič.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Interiér, Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.