Znáte jedinou dubovou podlahu, o kterou se nemusíte starat? My ano! Vinylové podlahy v dokonalé imitaci

Kresba letokruhů, suky a praskliny na podlaze byly, jsou a budou in jak v klasickém, tak moderním bytě. Masivní dřevo prostě vypadá skvěle. Ovšem až do doby, než se po něm párkrát proběhne demoliční četa, slyšící na jméno Rocky a Bobina. O dubovou podlahu, která je vystavena náporu drápků zvířat, rozdílům vlhkostí, škrábancům od nábytku a dalším vlivům, které na ní zanechávají mnohdy nevratné stopy, je potřeba speciálně dbát. Uf. To není nic pro nás. Víte, že existuje dubová podlaha, o kterou se starat nemusíte?

Dubová podlaha, která není dubová

Dubová podlaha, která od vás nevyžaduje pravidelnou a nákladnou péči, není totiž až tak dubová. Ona jen jako dubová vypadá. A to tak věrně, že na první pohled nikdo neuvěří, že stojí na jiném materiálu, než na klasickém dřevě. O čem je řeč? O vinylové podlaze v dokonalé imitaci dubu. Nahmatáte na ní suky i rýhy, ale na rozdíl od masivní dubové podlahy ji s klidným svědomím můžete dát do kuchyně i do koupelny. Potěšíte i vaši peněženku, protože vás vyjde levněji než klasický masiv.

Vinylová podlaha je nenáročná a odolná

Že jsou vinylové podlahy mnohdy k nerozeznání od klasického dřeva, už víme. Obrovskou výhodou je ale jejich vysoká odolnost a to jak proti mechanickému, tak i chemickému poškození. V prostorách se zvýšenou vlhkostí, jako jsou kuchyně nebo koupelny nepracují, jako klasické dřevo, a tak se nemusíte bát jejich tvarových ani barevných změn. Odolávají poškrábání, odření i protlačení. Perfektně vedou teplo a tak poslouží i v místnostech s podlahovým vytápěním.

Není dub jako dub

Ne všem se hodí do bytu stejná barva podlahy. Výrobci na to mysleli, a tak můžete vybírat z imitace dubu běleného, šedého, zlatého, tmavého i světlého. Vybírejte z široké škály vinylových podlah společnosti Plancher, která vám zajistí i profesionální položení vámi vybrané podlahy.

Neztrácejte čas složitou péčí o dřevěnou podlahu. Věnujte ho své rodině. Vinylová podlaha se o sebe postará sama.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Interiér, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.