Zkušený zloděj radí, jaká zabezpečení domu mu nejvíce komplikují práci

Odjíždíte na dovolenou a jako každý rok přemýšlíte, jak zabezpečit váš dům? Většinou ho jen zamknete a řádně se pomodlíte, ale nejradši byste kolem něj postavili celou četu ozbrojené ochranky. Udělejte krok kupředu a zabezpečte svůj dům tak, abyste se o něj už nemuseli bát. Jaké druhy zabezpečení domu jsou ty nejefektivnější?

 Je snazší vyloupit dům nebo byt?

„Rozhodně je snazší vyloupit dům. Lépe se sleduje, kdy jsou jeho majitelé doma a kdy se vrací z práce. Vybílení nařachaného domu může zabrat i půl hodiny, ale víc ne“ prozradil Miroslav Mikula, zkušený zloděj, nedělním novinám. Také přiznává, že asi největší překážkou při loupeži je pes, který si od cizích nevezme ani buřt.

Máme další možnosti, než zuby cenícího vlčáka?

Podle průzkumů považuje 70 % zlodějů vstupní dveře rodinného domu za snadnou překážku. To nesvědčí o jejich šikovnosti, ale o nedostatečném zabezpečení rodinných domů.  Až 80 % z nich totiž také přiznává, že speciální bezpečnostní dveře s chytrým zámkem se obtížně překonávají. Výrazně jim také komplikují jakoukoliv cestu do domu elektronická zabezpečení ve formě:

  • přístupových systémů
  • různých čidel
  • detektorů
  • bezpečnostních kamerových systémů
  • videotelefonů

Čidla a elektronický alarm (poplašné zařízení) pomůžou všude tam, kde mechanické zabezpečení selhává. Zloději totiž často pro vstup do domu využívají sklep, garáž, i střešní okna.

PCO – pult centralizované ochrany

Nezbytnou součástí zabezpečení rodinného domu by mělo být i připojení na PCO. Po narušení hlídaného objektu dokáže ve velice krátké době vyslat k domu specializovanou jednotku nebo policii ČR, což zásadně eliminuje nepříjemné následky vloupání a přispívá k rychlejšímu zadržení pachatele.

Na koho se se zabezpečením domu obrátit?

Bezpečnostní agentura TOP Security působí po celé ČR a je připravena chránit váš dům pomocí nejmodernějších systémů. Navrhnou vám dokonalou kombinaci zabezpečení přímo na míru vašemu domu tak, aby co nejvíce komplikoval zlodějům přístup do domu a chránil váš majetek.

Odjíždějte na dovolenou bez obav, že se vrátíte do vybíleného domu. Chraňte svůj majetek s TOP odborníky na zabezpečení.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Pojištění, Stavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.