SCHIEDEL KOMBIGAS: KOMÍN DVA V JENDOM A ZA VÝHODNOU CENU

Pohodu u otevřeného ohně by si chtěl jistě dopřát každý majitel rodinného domu

Doplňkové vytápění dřevem zažívá v posledních letech jednoznačný boom. Svou roli hrají úspory, které z instalace doplňkového vytápění plynou. Dalším důvodem je jednoznačně pocitové hledisko. Posezení u plápolajícího krbu s tím koho máte rádi, je pro většinu lidí synonymem pravé domácí pohody.

Doplňkového vytápění s minimální investicí

Donedávna bylo pořízení krbové vložky spojené s instalací samostatného komína, jehož pořizovací cena není zanedbatelná. To se v loňském roce změnilo. Společnost Schiedel, s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů již 70 let, představila loni na našem trhu produkt Schiedel KombiGas. Jde o unikátní komínovou soustavu, která umožňuje napojení dvou rozdílných spotřebičů – plynového kotle a krbové vložky. Díky tomuto produktu investoři novostaveb výrazně sníží náklady na pořízení dvou typů vytápění – nejběžněji využívaného plynu a vytápění dřevem.

Unikátní komínová tvárnice se šachtou s integrovanou tepelnou izolací

Plyn a dřevo – ideální kombinace, kterou uspoříte

Hlavní podíl na vytápění domácností má zemní plyn a prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se to v budoucnu mělo radikálně změnit. Nicméně lidé stále častěji hledají k plynu alternativu nebo spíše doplněk. Důvodem jsou úspory, komfort, ale i strategické hledisko. V přímé reakci na tyto současné trendy ve vytápění přišla společnost Schiedel s komínovým systémem KombiGas, který v plné míře vyhovuje zvyšujícím se nárokům na energetickou soběstačnost ve výstavbě. V jednom komínovém tělese se proto nacházejí dva samostatné průduchy. První keramický komínový průduch je určený pro připojení spotřebiče na pevná paliva. Druhý plastový slouží k odvodu spalin od plynového kondenzačního kotle. Systém vedle odvodu spalin zajistí samozřejmě i přívod spalovacího vzduchu do plynového kotle. Součástí komínového tělesa je navíc další volná šachta, která může být využita například pro připojení solárních kolektorů. Instalací komínového systému KombiGas a využitím všech jeho benefitů můžete výrazně snížit závislost na primárních energiích, ke kterým se řadí plyn.

Komínový systém Schiedel KombiGas přináší svým uživatelům záruku tepla za každé situace

Snadná instalace a výhodná cena

Za cenu jednoho komínu zákazník dostane ucelený systém se dvěma komíny a s veškerým příslušenstvím. Ušetří tak nejen za pořizovací náklady, ale i za montáž. Podrobný montážní návod usnadní instalaci a komplexnost systému eliminuje chyby při realizaci, ke kterým dochází zejména při snaze ušetřit za doplňkové komponenty.

Čestné uznání GRAND PRIX

Přednosti komínového systém Schiedel KombiGas 
ocenila i odborná porota v rámci soutěže GRAND PRIX na veletrhu For Arch 2016, která mu udělila Čestné uznání.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Střechy, Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.