3 tipy pro útulnou zahradu nebo balkón

Léto už je téměř tady a s ním také období grilování, zahradničení nebo třeba jen lenošení na balkóně. Značka MAGNET 3PAGEN, která nabízí širokou nabídku praktických pomocníků nejen do domácnosti, Vám přináší nejdůležitější tipy, jak si relaxování na zahradě nebo balkóně opravdu užít.

Nezáleží na tom, jestli máte zahradu nebo jen balkón. Podstatné je to, aby bylo vše jako ze škatulky. Díky našim vychytávkám to ale hravě zvládnete. Vytvořte si oázu klidu, odkud nebudete chtít odcházet. Co třeba pomocí rostlin? Ať už se rozhodnete pro pěstební sadu nebo raději dáte přednost už vyrostlým květinám, věřte, že výsledek bude opravdu parádní. Nezapomeňte, že je třeba se o ně stále starat. Na místě tak je pořídit jim vhodné nádoby a umístit je na stojany a poličky. Pokud máte popínavou rostlinu, přidělejte k ní vhodnou mřížku, po které se bude moci pnout. Co je ale nejdůležitější, určitě neberte na lehkou váhu škůdce. Ti nejsou jen záležitostí zahrad, objevit se mohou i na Vašem balkóně. Skvělým pomocníkem jsou tak lapače hmyzu a slimáků. Pokud nezaberou, je nejvyšší čas povolat speciální přípravky k tomu určené. Proti holubům a jiným ptákům se nám výborně osvědčil plašič ve tvaru vrány.

Nezapomeňte ani na vhodnou dekoraci. Na balkóně i na zahradě určitě využijete, především během letních večerů, led lampy a solární světelné řetězy. Nejen, že si tam tak budete moci posedět déle, ale navíc takové osvětlení vypadá večer opravdu krásně. Vyzdobit si svůj koutek ale můžete spoustou dalších drobností – máme pro Vás veselé figurky, umělé květiny, závěsné dekorace a spoustu dalších nezbytností, které na Vaší zahradě nebo na Vašem balkóně určitě nesmějí chybět.

Celkový vzhled hravě dotvoříte vhodnými textilními doplňky. Zahradní i balkónový stůl bude hned vypadat lépe s ubrusem. Na výběr je mnoho variant – klasické ubrusy s motivy a vzory, moderní běhouny nebo třeba jen menší ubrusy, které slouží spíš jako dekorace. Šikovné je také gumové prostírání, díky kterému si v případě menší nehody ubrus nezašpiníte. Na zahradě jistě využijete také kvalitní rohož. Nestane se tak, že si hlínu a trávu donesete na botách domů.09

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Interiér, Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.