Jak vybrat správná krbová kamna

Každý domov potřebuje teplo. Těch možností, jak dnes vytápět je opravdu hodně, ale spojit vytápění i s estetickým prožitkem a pohledem do romantického ohně vám umožní jen kvalitní krbová kamna nebo krby. Není nic příjemnějšího, než si za špatného počasí zatopit a relaxovat se sklenkou vína u ohně.

Trh dnes nabízí opravdu velké množství krbových kamen od různých firem, která se liší jak cenou, tak svou kvalitou. Kvalitní krbová kamna vyžadují kvalitní materiál i zpracování, aby jejich funkčnost byla co nejlepší, a zákazník byl opravdu spokojený.

Toto nemohou splnit krbová kamna v nízké cenové relaci. Tato krbová kamna vám budou topit, ale neuspokojí důležité požadavky, jako je například čisté sklo, vysoká účinnost, dlouhá životnost.

Německá firma HARK všechny tyto požadavky zákazníků splňuje. Popíšeme Vám funkčnost některých dílů krbových kamen německé firmy HARK.

Největší částí kamen je korpus, vyroben v tloušťce žáruvzdorné oceli 4-5 mm a spojován kvalitními (robotickými) sváry. Konečnou povrchovou úpravou korpusu je nanesení žáruvzdorné barvy.

Moderní topeniště mají obložení z velké části šamotové nebo z Vermikulitu (lehký šamot). Jedině se speciální tenkou keramikou je však topeniště odolné vysokým teplotám. Tyto vysoké teploty ve spalovací komoře mohou zaručit v průběhu hoření čisté sklo.

Přepážka nazývaná deflektor, zabraňuje přímému styku plamene s kouřovodem nebo komínem. Deflektor snižuje rychlost proudění spalin, čímž je dosaženo vyšší teploty ve spalovací komoře a vyšší účinnost.

Firma HARK zakomponovala prachové keramické filtry jemných částí do svého systému spalování ECOplus. Filtry se nachází v horní části topeniště a zachycují prach, saze a znečišťující látky, které jsou následně po dosažení jmenovitého výkonu kamen vypáleny. Keramické filtry spolu s topeništěm ECOplus jsou patentem německé firmy HARK. Díky nim je účinnost těchto výrobků až 89%.

Obložení krbových kamen je připojeno ke korpusu. Obložení pro krbová kamna si můžete vybrat z keramických kachlů (pozor, ne z dlaždiček), mastku, mramoru, žuly, anebo z pískovce. Některé modely kamen jsou dodávány také v provedení samotné oceli. Keramické kachle a mastek mají vysokou akumulační schopnost, čímž se prodlužuje teplo v interiéru.

Troubu na pečení nebo ohřívárnu nabízí některé modely firmy HARK. V pizza troubě můžete opravdu upéct chleba, pizzu i maso. Kdo vyzkouší, elektrickou nebo plynovou troubu na pečení použije již výjimečně.

Automatika hoření Vám usnadní ovládání krbových kamen. Krbová kamna si sama regulují přívod vzduchu pro hoření v závislosti na teplotě kamen, kterou hlídá povrchové čidlo.

Krbová kamna HARK se stala vítězem nezávislého spotřebitelského testu Stiftung-Warentest.

Veškeré výrobky německé firmy HARK naleznete na web. stránkách www.krby-fortell.cz.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Stavba, Vytápění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.