Máte žumpu? Ušetřete se septikem

Dnešní řešení odvádění odpadních vod nám poskytuje obrovský výběr nejrůznějších řešení, což platí i pro septiky. Moderní produkty výrazně ušetří nejen vaši peněženku, ale také životní prostředí. Septiky od firmy Mirosep jsou zabudovány pod zemí a nabízejí celou řadu praktických vlastností.

Septiky Mirosep jsou umístěny pod zemí a obsahují dvě až tři průtočné komory, které mají na starosti čištění odpadního materiálu. Dochází v nich k čištění odpadních vod před jejich vypouštěním povrchových vod, nebo podzemních přes půdní vrstvy (vsakování trativodem na pozemku).

Jaké jsou výhody septiků

Tyto septiky mají válcový tvar a samonosnou konstrukci. Proto jsou odolnější vůči okolnímu tlaku zeminy a vody. Proto není nutné je zabetonovávat. Každý septik z Mirosepu má navíc tři otvory, které umožňují kontrolu výšky hladiny vody v jednotlivých komorách a odčerpávání septiku. Pokud máte žumpu, víte, že je třeba ji vyvážet několikrát do roka. Zejména na chatách potom v letních měsících, kdy zde trávíte dovolenou, často i jednou měsíčně. Septiky Mirosep stačí vyvážet jednou za rok.

Jak fungují septiky Mirosep

V septiku dochází k mechanickému zpracování odpadu, ale působí zde také bakterie, které rozkládají nežádoucí látky. Na dně tak zůstává vždy část kalu, který tyto bakterie obsahuje. A jak to funguje?

Přívodním potrubím je odpad veden do první komory septiku, kde dochází k hrubému předčištění a díky směsi enzymů a bakterií k rozkladu organických látek v odpadních vodách a usazování kalu. Další zastávkou je sedimentace jemného kalu v druhé komoře. Poslední komora je zásobárna pročištěné vody, která se odvádí ze septiku ven.

Ke každému septiku dostanete montážní postup a protokol o těsnosti. Montáž je velmi snadná a praktická, takže ji zvládne prakticky každý.

Vykopeme jámu pro jímku. Šířka a délka jámy byměla být z každé strany o O,5m větší, než jsou rozměry jímky

 

Na dně výkopu nasypeme písek,vytvoříme 30 až 40cm pískové lože.

 

Na pískové lože usadíme jímku.

 

 

Zasypeme jímku pískem nebo vykopanou zeminou. Zasypávání musí být rovnoměrné!

 

Ve stěnách a na dně výkopu nesmí být žádné těžké předměty,velké a ostré kameny, které by mohly poškodit jímku!!!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Stavba, Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.