Jaké jsou výhody eternitu při stavbě střechy?

Stavba střechy je věc, kterou bychom neměli podceňovat a jako jeden z prvních prvků budete řešit krytinu. Na trhu je totiž celá řada různých druhů, tvarů, materiálů i barevných odstínů. Pokud se k tomuto kroku dostanete, neměli byste zapomenout na vláknocementové maloplošné šablony. Odborníky je dokonce označována jako nejlepší střešní krytina.

Eternit do nejnáročnějšího prostředí

Vláknocementová krytina je známější pod názvem Eternit a je stále vyhledávanější variantou pro realizaci stavby střechy. Důvody jsou prosté. Už od začátku 20. století je totiž používána ve stále větší míře. Zpočátku jejích vlastností využívali lidé při stavbě stavení ve zhoršených povětrnostních podmínkách, či přímo v místech, kde často sněží, či prší, tedy na horách. Důvody byly prosté. Krytina vynikala rychlou pokládkou, byla nehořlavá a odolná. Všechny tyto vlastnosti má eternitová krytina samozřejmě i dnes. Na našem trhu si můžete vybrat například z tašek, které nabízí firma CREATON.

Moderna i historie

Široké jsou také možnosti jejich použití. Čtvercová šablona eternitové krytiny se nyní využívá především při stavbě moderních staveb a to zejména kvůli vzhledu, který střecha ve výsledku má. Působí totiž stylově a moderně. Naopak třeba šablona s obloukovým tvarem je často používána při rekonstrukcích historických budov. Věrně totiž napodobuje historickou strukturu střech. A možností je více, stačí si vybrat.

Nespokojte se s málem

Pokud budete tedy volit novou střešní krytinu, měli byste samozřejmě dbát nejen na materiál, ale také na barevný odstín, kvalitu a cenu. Pokud chcete co nejoptimálnější řešení podívejte se také jak ušetřit na stavbě střechy. Dozvíte se nejen jaké jsou trendy, ale také na co si při volbě střešní krytiny dát pozor.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt, Stavba, Střechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.