Jak na kvalitní spánek

Už se Vám někde jinde spalo mnohem lépe než doma, ačkoliv jste zařizování své ložnice věnovali maximální péči? O kvalitě spánku mohou rozhodnout i drobnosti.

Umístění lůžka

Aby člověk mohl klidně usínat a dobře spát, je důležité správné umístění postele.Ta by neměla být pod oknem ani přímo proti vstupním dveřím. Nedoporučuje se ani postavit ji v přímé linii mezi oknem a dveřmi. Spáč by z ní měl ovšem vidět na dveře a rozhodně by měl mít pevnou oporu za hlavu, ideálně zeď. Nepokojné spaní může vyvolávat i umístění lůžka pod šikminou, případně pod trámy. S ideálním rozmístěním a zařízením ložnice vám pomůže třeba východní učení feng shui.

Co do ložnice nepatří

V žádném případě nezřizuje v ložnici pracovnu. Podvědomě byste její přítomnost stále vnímali a rozhodně byste si psychicky neodpočinuli. Nepatří sem tedy počítače, ale ani televizory ani jiná elektronická zařízení. Doplňky by měly být umírněné, tj. žádné výrazné barvy a dekory, vyvarujte se přemíry květin, a to i těch sušených, ve kterých zůstává prach a jiné nečistoty.

Kvalitní povlečení

Při nákupu povlečení se neřiďte pouze cenou. Od povlečení v různých cenových kategoriích můžete čekat také jinou úroveň kvality. Levnější povlečení je obvykle vyrobeno z méně kvalitní bavlny a má řidší vazbu. Vsaďte raději na osvědčené výrobky z kvalitních materiálů a se stálobarevným potiskem. Před prvním praním ložní povlečení dobře vyperte, tím ho zbavíte zbytkových barev a chemikálií. Perte ho vždy po rubu a pračku nepřeplňujte, jen tak se prádlo důkladně vypere a vymáchá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér, Ložnice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.