SICO Rent: Specialisté na pronájem pracovních plošin

SICO RENT s.r.o. patří v České republice mezi špičku firem zaměřujících se na pronájem pracovních plošin. Tato společnost je známa svou vstřícností k zákazníkům a nabídkou řady komplexních služeb, které s tímto oborem souvisejí. Jaké to jsou, na to jsme se zeptali jednatele společnosti p. Viktora Bělova.

 

Můžete ve zkratce představit společnost SICO Rent?

Naše společnost SICO Rent se na trhu pohybuje již 14 let. Od jejího založení jsme se snažili především o jedno – naslouchat našim zákazníkům, abychom jim mohli nabídnout pracovní plošiny přesně podle jejich požadavků. Zákazníci jsou pro nás vždy na prvním místě a velmi si jich vážíme. Myslím, že právě díky tomuto přístupu, komplexním službám a široké nabídce, která již čítá více jak 400 strojů předních světových výrobců pracovních plošin, jsme se v rámci České republiky zařadili mezi nejlepší firmy v oboru.

Která z vašich služeb je nejvíce využívána vašimi klienty?

Je to samozřejmě pronájem pracovních plošin všeho druhu. Naše půjčovna nabízí desítky různých typů pracovních plošin vhodných pro nejrůznější výškové práce. To znamená, že tyto plošiny mají široký rozsah použití, a to od prací uvnitř budov na zpevněných plochách až po venkovní práce v lehkých i těžkých terénech. Vedle pronájmu pracovních plošin nabízíme také pronájem manipulátorů určených pro převoz a zvedání nákladu do výšky.

Plošinu, případně jiný stroj, jistě může poptávat i zákazník, který je zdaleka a nemá s nimi žádné zkušenosti. Poskytujete tedy zaškolení, případně obsluhu stroje vašimi odbornými zaměstnanci?

Poskytujeme mnoho služeb. Součástí pronájmu plošiny je samozřejmě i provedení školení klientů našimi odbornými pracovníky. Dále zajišťujeme servis na celém území České republiky i v okolních zemích, ať se již jedná o pravidelnou údržbu či akutní opravy pracovních plošin. K dispozici jsme nejen našim zákazníkům, ale i všem ostatním, kteří chtějí svým vlastním pracovním plošinám dopřát profesionální péči. V neposlední řadě poskytujeme i služby pneuservisu pro osobní vozy, a dokonce i bazar – tedy prodej pracovních plošin, které procházejí pravidelnou údržbou a mají před sebou ještě mnoho let provozu.

Zajišťujete i dopravu objednaných plošin?

Ano, dopravu zajišťujeme běžně. Pracovní plošiny a další techniku přepravujeme podle požadavků našich klientů kamkoliv na území ČR i do sousedních států. Jsme schopni zajistit přepravu až osmi strojů na konkrétní místo naráz. Ať již zákazník potřebuje plošinu vypůjčit okamžitě nebo ji potřebuje v přesný čas na určitém místě, vždy mu vyhovíme.

Pro koho jsou vaše služby určeny? Lze specifikovat vašeho typického zákazníka?

Paleta našich zákazníků je velmi široká – od stavebních a elektromontážních firem přes inženýry až po filmové produkce. Zkrátka všechny, kdo stavební plošiny potřebují využívat. Díky našemu týmu zkušených servisních pracovníků však mezi naše zákazníky zároveň patří i řada firem s vlastními pracovními plošinami, kteří mají zájem o precizní servis, pečlivé revizní kontroly a rychlé opravy strojů.

Představte, prosím, váš sortiment. Jaké druhy a kolik strojů celkem nabízíte? O které vaše pracovní plošiny je mezi zákazníky největší zájem?

V současné době nabízíme již více jak 400 ks plošin. Mezi nimi jsou přívěsné plošiny, plošiny na automobilovém podvozku, nůžkové plošiny, kloubovo-teleskopické plošiny, klasické teleskopické plošiny a již zmiňované manipulátory. Zájem je skutečně o všechny z nich. Nejvíce poptávané jsou však plošiny na automobilovém podvozku a přívěsné plošiny.

Jak se liší činnosti, pro které jsou plošiny využívány, v závislosti na ročním období? Pro jaké činnosti jsou plošiny využívány v podzimním a zimním období, které právě přichází?

K činnostem, jako jsou stavby, elektromontáže, opravy, filmování, vylepování a zavěšování velkoplošných reklamních billboardů atd., jsou pracovní plošiny obvykle využívány po celý rok. V podzimním a zimním období se používají především k údržbě dřevin, ořezům stromů, čištění střech, okapů a oken. Dále k pracím v interiérech, údržbě střešních krytin, fasád, veřejného osvětlení nebo také k výzdobě měst, obcí a obchodních center.

Jak se vaše služby liší od konkurence? Proč by si zákazník měl vybrat právě SICO?

Naše síla je v poskytování mnoha služeb na té nejvyšší profesionální úrovni. Naši pracovníci pravidelně absolvují školení v akreditovaných servisních střediscích dodavatelů a výrobců pracovních plošin jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Síť našich poboček pokrývá celé území České republiky a zajišťujeme non-stop služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jsme tedy připraveni vyhovět všem akutním potřebám a požadavkům našich klientů, a to ve velice krátké době.

Používání pracovních plošin s sebou jistě nese požadavky na bezpečnost práce. Jaká pravidla je nutné dodržovat?

Obsluhovat stroj mohou pouze pracovníci s platným průkazem obsluhovatele zdvihacích zařízení – pracovních plošin, manipulátorů atd. Stroj se nesmí přetěžovat a nesmí pracovat v nebezpečné blízkosti elektrického venkovního vedení, které je pod napětím. U pracovních plošin, se kterými se má pracovat nad pozemní komunikací, musí být do prostoru pod strojem nejméně v dosahu jeho pohybu zamezen přístup všem osobám a vozidlům, a to buď ohraničením prostoru, nebo dozorem další odpovědnou osobou. Požadavků na bezpečnost práce je skutečně mnoho a vyjmenovat je by bylo nadlouho. Všechny jsou souhrnně uvedeny v našem dokumentu – Soupis osob seznámených s obsluhou, základními zásadami používání a provozu a zakázanými manipulacemi se zdvihacím zařízením.

Pokud se o společnosti SICO Rent chcete dozvědět více nebo chcete využít některou z jejich služeb, navštivte webové stránky www.sico.cz/.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dřevostavby, Stavba, Střechy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.