Jak vybrat podlahu do ložnice?

Ložnice je prostorem, který obýváme především v nočních hodinách. Ač se to může zdát jakkoliv divné, trávíme zde velkou část svého života. Na tento faktor je proto důležité myslet při zařizování místnosti, včetně výběru podlahového materiálu.

Podlaha do ložnice představuje dominantu celého pokoje. Její dekor a celkové zpracování by vám mělo přinášet nejenom optický blahobyt, ale také ten fyzický. O snadné údržbě, dlouhé životnosti a patřičné odolnosti ani nemluvě.

Zajistěte si příjemné teplo od nohou

Nežli přistoupíte k volbě výsledného vzhledu, vezměte v potaz vlastnosti podlahového materiálu, jež ucítíte při kontaktu s podlahou.

  • Měkký povrch na omak
  • Minimální hlučnost při došlapu
  • Dostatečné teplo od nohou

V tomto směru dochází k prolínání hned několika produktů. Příjemné teplo vám zajistí například koberce. Měkký povrch zase měkčené PVC a minimální hlučnost korkové podlahy. Velký důraz mimochodem nemusíte klást ani na vyšší zátěž, vzhledem k menší frekvenci pravidelného pohybu.

Výjimkou nejsou ani exotické dřeviny, které mohou v kombinaci s originálním nábytkem utvářet velice propracovaný a netradiční celek.

Zdravé prostředí pro spánek

Při výběru podlahy do ložnice by měli zbystřit alergici nebo majitelé domácích mazlíčků, jež s nimi sdílí tento pokoj. V tomto ohledu vítězí samozřejmě materiály, v nichž se dlouhodobě nedrží prach. Vyloučit proto můžete koberce.

Pakliže bychom měli přinést seznam podlahových krytin s přihlédnutím k pořizovacím nákladům, bude řazení od těch nejlevnějších vypadat následovně – koberce, měkčené PVC, laminátové podlahy, vinylové podlahy, marmoleum, dřevěné podlahy, exotické podlahy.

Kromě výše uvedeného záleží také na tom, zda dáváte přednost novodobým podlahovým trendům a v jakém stavu se nachází plocha pro novou podlahu.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Interiér, Ložnice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.